Пільги для чорнобильців залишаються до 1 червня, - Яценюк

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що український уряд пішов шляхом оптимізації соціальних виплат, а не їх урізанням. 

Про це він сказав сьогодні під час прес-конференції.

"Соцдопомогу мають отримувати ті, хто її потребує. А ті, хто витягує гроші з кишені малозабезпеченої людини, хто її незаконно отримує, не буде її отримувати. Ми залишили стипендії. Ми не пішли на підвищення пенсійного віку, залишили харчування для дітей 1-4 класів. Залишили усі чинні норми щодо роботи позашкільної та понаднормової роботи вчителів, яка оплачується відповідно до закону", - зазначив Яценюк.

За його словами, уряд передбачив усі норми соцстандартів, які необхідні, щоб малозабезпечена людина почувала себе у цих складних умовах так, як в поточному році.

Пенсии свыше 3654 гривен обложили налогом в 15%

Как будем жить в новом году?

Много цифр, много домыслов, и мало конкретики.

Но все же, мы попытались проанализировать государственную смету военного времени.

Сегодня к вечеру на сайте Верховной Рады появился только проект документа и минимум конкретики.

"Это бюджет слепой не только для парламента, но и для общества. Люди не знают, что их ждет. Во многом налоговые нагрузки оно ложится на местные общины, на местное самоуправление. Это будет регулироваться вручную", - заявил политолог Вадим Карасев.

Что известно. Расходы страны запланировали на уровне 527 миллиардов гривен. Доходы - 475 миллиардов.

Арсеній Яценюк: "Ухвалений закон №1577 - це перший крок на шляху до адресності та монетизації пільг"

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін і визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» (№1577). «Це предмет доволі складного компромісу - перший етап оптимізації пільг», - сказав, представляючи законопроект в Парламенті Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

Арсеній Яценюк повідомив, що цим законом чисельність Генеральної прокуратури України в 2015 році скорочується з 20 до 15 тисяч.

Окрім того, скасовується вихідна допомога при виході на пенсію прокурорам, «а при звільненні з прокуратури отримують допомогу, як і всі інші працівники на державній службі».

Передбачено також скорочення чисельності працівників органів внутрішніх справ на 20 тисяч - з 172 до 152 тисяч.

Чи виплатять нарешті чорнобильцям заборгованості за рішеннями судів, боржником за якими є Пенсійний фонд?

Актуальною темою в наш час є виконання рішень судів, боржником за якими є Пенсійний фонд України, щодо стягнення заборгованості по компенсаційним виплатам на користь пенсіонерів, які проживають та/або працюють на території радіоактивного забруднення відповідно до Закону України від 28.02.1991 року №796-ХІІ “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” (надалі – Закон України №796).

Відповідно положеннями статті 63 вищенаведеного Закону України №796 визначено, що фінансове забезпечення державних соціальних гарантій, передбачених цим Законом, здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.

Виплата цих надбавок, підвищень, пенсій, доплат, проводиться органами Пенсійного фонду України з виділених бюджетних асигнувань для виплати пенсій у розмірах, визначених Державним бюджетом України на відповідний рік.

Пільги для чорнобильців четвертої зони скасують

У парламенті фракції коаліції домовились скасувати пільги для постаждалих від аварії на Чорнобильській атомній електростанції, які живуть у четвертій зоні. Про це на Facebook повідомив лідер РПЛ Олег Ляшко.

За словами Ляшка, рада коаліції погодила:

– надавати пільги по опаленню працівникам сільських закладів освіти, охорони здо
ров'я і культури тільки у випадку, якщо їх доходи не перевищують прожитковий мінімум,

Скандальний законопроект про скасування пільг відправлено на доопрацювання

Віце-прем'єр-міністр В'ячеслав Кириленко під час пленарного засідання Верховної Ради звернувся до нардепів з проханням проголосувати за відправку на доопрацювання закону №1577 «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України».

«Непідтримка цього законопроекту практично нівелює будь-які розмови, консультації та обговорення щодо проекту держбюджету на 2015 рік. Немає цього закону - немає і бюджету ... Наша пропозиція ... для правлячої коаліції - проголосуйте за відправку на доопрацювання цього законопроекту до завтрашнього дня. Дайте 226 голосів », сказав Кириленко.

У підсумку депутати погодилися відправити законопроект на доопрацювання, віддавши «за» 257 голосів.

Максимальний удар по чорнобильцях

Максимальний удар по чорнобильцях: Кабмін хоче скасувати безкоштовний проїзд для них, поділ чорнобильських зон і забрати компенсації

Кабінет Міністрів пропонує Верховній Раді скасувати безкоштовний проїзд в громадському транспорті громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, та учасників бойових дій, говориться в законопроекті №1577, який зареєстрований в Раді 22 грудня.

Відповідну норму пропонується виключити із закону “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

Мінімальна зарплата: світові стандарти і українські реалії

Немає нічого дивного, що українська «мінімалка» наближається до африканського рівня. Адже гроші, як і енергія, нікуди не зникають самі по собі, а мають властивість перетікати з одних кишень в інші. І якщо їх дуже багато в одних, то буде мало в інших громадян. Приклад України – підтвердження цієї простої істини.

Одним із найголовніших видів соціальних гарантій, які діють у світі, є мінімальний розмір заробітної плати. Попри універсальність характеру та наявність міжнародного правового регулювання, цей важливий індикатор життєвого рівня населення не завжди забезпечує його реальні потреби. У понад 50% країн мінімальна зарплата радше є межею фізіологічного виживання людини, а не точкою відтворення робочої сили та гідних умов існування. Тому наявність у багатьох конституціях нині популярної тези про соціальну державу є фікцією, яка не витримує випробування розміром мінімальної зарплати.

Мінсоцполітики підтримує ідею позбавити чорнобильців ряду пільг

На початку грудня прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив про необхідність прийняття надзвичайно жорсткого бюджету на 2015 рік

Міністерство соціальної політики України підтримує передбачене проектом Державного бюджету на 2015 рік скорочення пільг для чорнобильців, повідомив глава міністерства Павло Розенко. Про це пише УНІАН.

Як передає УНІАН, за словами Розенка, "ми зі свого боку це рішення Кабінету міністрів підтримуємо... Майже через 30 років після цієї страшної трагедії (аварії на Чорнобильській АЕС - УНІАН) не можна давати 4-й рівень радіологічної небезпеки селу Конча-Заспа або Козин".

Проект бюджету на 2015 рік, представлений на розгляд Верховної Ради у вівторок, 23 грудня, передбачає припинення фінансування з державного бюджету виплат допомоги з тимчасової втрати працездатності Фондом соціального страхування.

Закон України Про Державний бюджет України на 2015 рік

Проект Закону (доопрацьований) 22.12.2014

ПРОЕКТ

Вноситься 
Кабінетом Міністрів України
А. ЯЦЕНЮК
“     ”                     2014 р.

Закон України
Про Державний бюджет України на 2015 рік

Стаття 1. Визначити на 2015 рік:

доходи Державного бюджету України у сумі 475.239.544,4 тис. гривень, у тому числі доходи загального фонду Державного бюджету України - у сумі 452.771.253,8 тис. гривень та доходи спеціального фонду Державного бюджету України - у сумі 22.468.290,6 тис. гривень, згідно з додатком № 1 до цього Закону;

Подарунки від Кабміну

На веб-сайті ВГОІ "Союз Чорнобиль України" розташовано порівняльну таблицю до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законів України та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України"

Порівняльну таблицю дивіться нижче


Інтерв'ю Міністра соціальної політики Павла Розенка для "Економічної правди"

Міністр соцполітики Павло Розенко: Саме цей уряд проведе складні реформи

В коридоре на этаже министра социальной политики - настоящий иконостас. На бледной стене с плохой штукатуркой висит коллекция портретов бывших министров социальной политики и труда различных времен. Фотографии демонстрируют, сколько чиновников занимались "социалкой" с 1917-го года. Это десятки персонажей.

На стене  и пустое место. Там вбит гвоздь, на котором через несколько лет, а может месяцев, появится портрет Павла Розенко.

На должность министра соцполитики его назначили неделю тому назад. В день голосования за состав Кабмина десятки респондентов Розенко получили в ответ на поздравления грустный "смайл". И это неудивительно.

14 грудня-День вшанування ліквідаторів

УКРАЇНА ВШАНОВУВАЛА ЛІКВІДАТОРІВ АВАРІЇЇ НА ЧАЕС

Глава держави вшанував пам’ять героїв-чорнобильців

Президент України Петро Порошенко у День ліквідатора аварії на ЧАЕС ушанував пам’ять героїв-чорнобильців. Про це повідомляє "5 канал".

Зранку він поклав квіти до пам’ятного знака "Воїнам Чорнобиля" та меморіального кургану "Героям Чорнобиля".

Разом з главою держави у церемонії взяли участь міський голова Києва Віталій Кличко, голова Київської ОДА Володимир Шандра, представники уряду, парламенту, духовенства та громадськості. Вони вшанували пам'ять загиблих ліквідаторів хвилиною мовчання.

Водночас прем'єр Арсеній Яценюк у зверненні, розміщеному на урядовому порталі, наголосив: подвиг ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, які врятували планету від наслідків техногенної катастрофи, пам’ятатимуть завжди.

Звернення Президента у зв'язку з Днем вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Відбулося засідання Консультативної ради

11 грудня 2014 року Міністерство соціальної політики до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за участю представників громадських організацій у Національному  музеї «Чорнобиль» провело розширене засідання Консультативної ради з питань соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

У заході  взяли участь заступник Міністра соціальної політики Валерій Ярошенко та директор департаменту соціального захисту постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи Сергій Подорожній.  

«14 грудня оголошено Днем вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС, який ми відзначаємо кожного року», - зазначила заступник генерального директора Національного музею «Чорнобиль» з наукової роботи Ганна Королівська.

Кабмін планує радикально скоротити витрати, зокрема, на пенсіонерів, бюджетників і чорнобильців

Уряд планує радикально скоротити витрати в багатьох сферах, у тому числі на пенсіонерів, ліквідаторів-чорнобильців, студентів, сім’ї загиблих правоохоронців. Копії відповідних документів опублікував на своєму сайті журналіст Анатолій Шарій, а міністр соцполітики Павло Розенко підтвердив їх справжність.

«Кабмін передає привіт не тільки пенсіонерам, а й військовослужбовцям, і «чорнобильцям», і хворим на гіпертонію, і просто хворим, які знаходяться на лікуванні. Всім привіт від Кабміну», – коментує Шарій, пишуть «Вести».

Згідно з викладеними в Інтернет документами, планується, наприклад, скоротити число нардепів до 150 чоловік; скоротити термін навчання в середніх школах до 9 років; замінити пільговий проїзд у громадському транспорті для пенсіонерів адресною допомогою; призупинити індексацію пенсій до стабілізації економіки України; скасувати грошові компенсації військовим за належне їм житло, і багато іншого.

Резолюція конференції учасників ліквідації наслідків катастрофи на Чорнобильській АЕС (ПРОЕКТ)

ПРОЕКТ


РЕЗОЛЮЦІЯ
КОНФЕРЕНЦІЇ УЧАСНИКІВ ЛІКВІДАЦІЇ НАСЛІДКІВ
КАТАСТРОФИ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС

03 грудня 2014 року                                                           м. Вишгород.

Представники чорнобильських громадських організацій та ініціативних груп учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які переймаються соціальним захистом інвалідів-учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, обговоривши стан справ із захисту потерпілих ліквідаторів катастрофи на Чорнобильській АЕС, заявляємо:

У квітні цього року виповнилися 26-ті роковини Чорнобильської катастрофи, на подолання якої, в 1986-90 роках, більшість ліквідаторів направлялася за наказом ДЕРЖАВИ на роботу в зону відчуження під дією високого рівня іонізуючого випромінювання.

У Житомирі інваліди-чорнобильці вимагають перерахунку пенсії

Прокуратурою міста Житомира, за результатом розгляду звернень громадян, до суду подано два позови щодо перерахування пенсії та виплати у повному обсязі коштів, передбачених законодавством про соціальний захист громадян, постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи.

 Про це  повідомила  прес-служба прокуратури Житомирської області, пише веб-сайт "Ваші ІНТЕРЕСи".

Установлено, що Управлінням пенсійного фонду в м. Житомирі Житомирської області, у порушення вимог Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», упродовж чотирьох місяців поточного року не у повному обсязі виплачено пенсію за шкоду, заподіяну здоров’ю, інвалідам 1 та 2 груп, які є постраждалими 1-ї категорії внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Порядок виконання судових рішень у справах чорнобильців та дітей війни

До Центру правової інформації та консультацій у м. Біла Церква звернулася пенсіонерка Поліна Степанівна Іванова, яка має статус дитини війни. Декілька років тому вона виграла справу щодо доплати до пенсії. Але і досі не отримала грошей від пенсійного фонду. Юристи Центру також фіксують збільшення звернень громадян, які мають статус чорнобильців та дітей війни з однаковою проблемою - виконання рішень судів щодо доплат до пенсій. Дехто з громадян 3-4 роки назад за виконавчими листами по вказаним справам отримав кошти частково. Кому пощастило, тому виплатили кошти у повному обсязі. Проте залишилися дуже багато пенсіонерів, хто ні копійки не отримав від Пенсійного фонду.

Тож, який порядок виконання рішень судів по вказаним справам з урахуванням прийняття нових нормативно-правових актів?

Про невідкладні заходи щодо поліпшення пенсійного забезпечення чорнобильців

Прем’єр-міністру України
Яценюку А.П.

Про невідкладні заходи щодо поліпшення
пенсійного забезпечення чорнобильців

Шановний Арсенію Петровичу !

Вкотре звертаємося до Вас з пропозицією про вирішення питання, яке вже протягом тривалого часу викликає найбільше напруження у чорнобильському середовищі.

Йдеться про здійснення подальших заходів з поетапного відновлення у повному обсязі дії статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в редакції до 2008 року.

Яценюк заявив про початок боротьби з "чорнобильцями"

Яценюк нарахував 18 мільйонів пільговиків, яких більше ніж працездатного населення. Про це повідомив Арсеній Яценюк на ток-шоу Савіка Шустера.

За його словами, в Україні дійшло до того, що "пів країни чорнобильців", такого бути не може. Навіть в СРСР її було менше, зауважив прем'єр.

Яценюк повідомив, що кількість пільгових категорій треба скорочувати в два рази.

"На превеликий жаль, міністру соціальної політики доведеться проводити складні непопулярні заходи. В тому числі і перегляд всіх пільгових категорій громадян", - повідомив він.

Уряд зупинив дію документа з переліком населених пунктів, де проводилась АТО

Кабінет Міністрів України зупинив дію свого розпорядження від 30 жовтня 2014 №1053-р про затвердження переліку населених пунктів, на території яких проводилась антитерористична операція. 

Про це йдеться в розпорядженні уряду №1079-р від 5 листопада 2014 року. Текст документа оприлюднений на урядовому веб-порталі.

"Зупинити дію розпорядження Кабінету міністрів України від 30 жовтня 2014 №1053" Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція ", - свідчить розпорядження.

Умови призначення пенсії особам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи

І. Право на призначення пенсії відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"

Право на пенсію за Законом України  "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" мають особи, віднесені до категорій 1,2,3,4.

Пенсії особам, віднесеним до категорій 1, 2, 3, 4, встановлюються у вигляді:

а) державної пенсії;
б) додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію. 

Чи має право вдова чорнобильця вийти на пенсію раніше

Я вдова чорнобильця. Чи маю я право піти на пенсії раніше? Мені 51 рік, стаж 33 роки.

Лідія Махаринко. Межівський район


Шановна Лідіє Володимирівно, статтею 16 Закону України «Про пенсійне забезпечення» передбачено призначення пенсії сім’ям загиблих (померлих) військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які померли в наслідок захворювання пов’язаного з ліквідацією наслідків чорнобильської катастрофи, зокрема, жінки — після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років.

За документами архівної пенсійної справи Махаринко І. Г. був потерпілим внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. Відповідно до статті 36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім’ї померлого годувальника, які були на його утриманні, за наявності в годувальника на день смерті страхового стажу, який був би необхідний йому для призначення пенсії по інвалідності, а в разі смерті пенсіонера — незалежно від тривалості страхового стажу.

Пільговики Чернігова шоковані нововведеннями Уряду

У вересні цього року ЗМІ області інформували громадян щодо застосування норм постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» (далі – Постанова). Начебто все було зрозуміло, поки не почали надходити перші рахунки за комунальні послуги…

Рахунки за жовтень розбурхали населення Чернігова

На початку листопада жителям Чернігова від КП «Чернігівводоканал» надійшли рахунки за споживання холодної води та водовідвід. І, якщо пересічні громадяни, які сплачують за послуги 100-відсотково, не побачили будь-яких змін у розрахунках, то ті, хто отримує пільги та субсидії відразу звернули увагу на збільшення суми за послуги КП «Чернігівводоканал».

Люди, не розуміли, чому суми для сплати були збільшені, адже пільги не зменшували і вартість послуг також не змінювалась. Звичайно ж почали надходити дзвінки, як до представників ЗМІ, так і до абонентського відділу КП «Чернігівводоканал». Дозвонювачі просили роз’яснити, чому за жовтень місяць вони мають платити більше, ніж у вересні.

Невиконання судового рішення

Невиконання судового рішення – залишення нереалізованим, не проведеним у життя рішення, постановленого судом колегіально чи суддею одноособово. 

Відповідно до ст. 124 Конституції України судове рішення ухвалюються судами іменем України. Чинним законодавством передбачено, що всі судові рішення у цивільних, господарських, кримінальних і адміністративних справах, які набули законної сили, є обов'язковими для виконання всіх державних і громадських підприємств, установ і організацій, посадових осіб та громадян на всій території України (ст. 403 КПК України, ст. 348 ЦПК України, ст. З, 6 Закону України «Про виконавче провадження» (1999), ст. 11 Закону «Про судоустрій України» (2002)).

Це означає, що судове рішення (рішення, вирок, ухвала, постанова), постановлені будь-яким судом України колегіально чи суддею одноособово, після набуття законної сили є такими ж обов'язковими для виконання фізичними і юридичними особами, яких воно стосується, як і закон. Виконання судових рішень забезпечується державним примусом та іншими, передбаченими законом засобами. Невиконання судового рішення може мати місце у випадках: відмови особи, якої воно стосується, виконати рішення; вчинення дій, заборонених судовим рішенням; виявлення бездіяльності, тобто не вчинення дій, необхідних для виконання рішення. Умисне невиконання службовою особою вироку, рішення, ухвали чи постанови суду, що набули законної сили, або перешкоджання їх виконанню є кримінальним злочином, відповідальність за який передбачена ст. 382 КК України.

Щодо пільг в житлово-комунальній сфері

Відповідно до Бюджетного Кодексу України  до членів сім'ї пільговика при наданні пільг належать:

—  дружина (чоловік), їхні неповнолітні діти (до 18 років);

—  неодружені повнолітні діти, які визнані інвалідами з дитинства І та ІІ групи або  інвалідами І групи;

—  особа, яка проживає разом з інвалідом війни І групи та доглядає за ним за умови, що інвалід війни не перебуває у шлюбі;

—  непрацездатні батьки;

—  особа, яка знаходиться під опікою або піклуванням громадянина, що має право на пільги та проживає разом з ним.

Постанова Кабінету Міністрів України №595 від 7 листопада 2014 року

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 7 листопада 2014 р. № 595
Київ

Деякі питання фінансування бюджетних установ, 
здійснення соціальних виплат населенню та надання 
фінансової підтримки окремим  підприємствам і 
організаціям Донецької та Луганської областей

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Тимчасовий порядок фінансування бюджетних установ, здійснення соціальних виплат населенню та надання фінансової підтримки окремим підприємствам і організаціям Донецької та Луганської областей, що додається.

Як нарешті отримати гроші чорнобильцям і дітям війни за рішеннями судів ...

Як, мабуть вже давно відомо більшості зацікавлених громадян, Верховна Рада України ще 5 червня 2012 року прийняла Закон «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень». Згодом – 19 вересня 2013 року Верховна Рада Законом № 583-VII доповнила розділ II «Прикінцеві та перехідні положення» цього Закону новим пунктом 3, згідно із яким виконавчі документи за рішеннями суду про стягнення коштів або рішення суду, що набрали законної сили, боржниками за якими є визначені частиною першою статті 2 цього Закону суб’єкти, які видані або ухвалені до набрання чинності цим Законом, подаються до органу державної виконавчої служби протягом шести місяців з дня набрання чинності цим пунктом (тобто – протягом 6-ти місяців після 16 жовтня 2013 року).

Що мається на увазі у посиланні на частину 1 статті 2 Закону? Те, що держава гарантує виконання рішення суду про стягнення коштів та зобов’язання вчинити певні дії щодо майна, боржником за яким є:

Пропозиції щодо фінансування у 2015 році бюджетних програм, пов’язаних з соціальним захистом громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи

Вих.№ 452
від 05.11. 2014р.
Прем’єр-міністру України
Яценюку А.П.

Копія:Міністру соціальної політики України
Денисовій Л.Л.
                                           
 
«Пропозиції щодо фінансування у 2015 році бюджетних програм,
пов’язаних з соціальним захистом громадян, постраждалих внаслідок
 Чорнобильської катастрофи»

Шановний Арсенію Петровичу !

Засвідчуємо повагу та звертаємося  до Вас з проханням врахувати при підготовці проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» наступні пропозиції:

Про встановлення мінімального розміру пенсії інвалідам ІІ групи з числа ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС

За інформацією, яка розташована на
 офіційному веб-сайті Пенсійного фонду України
від 30 жовтня 2014 року.

Який мінімальний розмір пенсії встановлено для інвалідів ІІ групи з числа ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, та чим він передбачений?

Порядок обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1210.

Відповідно до зазначеного Порядку мінімальний розмір пенсії для учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС з числа інвалідів ІІ групи становить 160 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (949,00 грн. х 160% = 1518,40 грн., де 949,00 грн. – прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, з 01.12.2013).

Випадки втрати судовим рішенням чинності після набуття такого статусу

Непорушність судового рішення, яке набрало законної сили є тим важливим чи навіть фундаментальним явищем, з  існуванням якого пов`язується непорушність рішення суду як акту правосуддя, його обов`язковість та важливість для сторін у справі, інших осіб, яких воно стосується.

Відповідно до ч.5  ст. 124 Конституції України  судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.

Натомість, якщо уважно придивитись до деяких норм нашого законодавства, можна побачити цікаву ситуацію за якої рішення суду, після набрання ним чинності та навіть на стадії виконання, як за помахом чарівної палички стає просто папірцем.

Читачі пишуть і діляться своїми бідами

Здравствуйте ув.редакция сайта. 

Постоянно читаю ВАШИ заметки. Учусь у вас. Хочу, чтобы вы выложили документ, подтверждающий то, что ПКМ №440 от 3.10.14 не выполняется и принята для отвлчения граждан от сути, что это афера, игра слов, набор фраз без четкости в одну строчку, чтобы опять людей в суды затягивать... И что эта ПК была разрекламирована, как дутый пузырь перед выборами  на сайте минюста и правительственном сайте. ССЫЛКИ даю.


Суть дела. Мама моя стала правнонаступницей отсуженных отцом (инв 1 гр) денег у ПФ. Дело 4 раза ИС закрывала. Мы через суды возобновляли. Смену "способа на стягнення" нам и ДВС было отказано в судах. С этой сменой мы дошли до ВЕРХОВНОГО СУДА УКраины.Там тоже отказ. Т.е. по одним и тем же вопросам в стране принимаются противоположные решения.

Про виплату державних допомог окремим категоріям громадян

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

Структурні підрозділи соціального
захисту населення обласних,
Київської міської державних адміністрацій

Державне підприємство
"Інформаційно-обчислювальний центр
Міністерства соціальної політики України"

Про   виплату   державних   допомог окремим категоріям громадян

Міністерство соціальної політики України на заміну свого листа від 03.09.2014 № 9961/0/14-14/5 щодо забезпечення виплати різних видів соціальної допомоги особам, які переселилися з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції в інші регіони України, інформуємо наступне.

У Кабміні вже обіцяють підвищення пенсій і зарплат - з 1 січня

Підвищення виплат стане можливим у разі прийняття економічних, податкових та бюджетних реформ.

Кабінет Міністрів планує підвищення пенсії з 1 січня наступного року. Про це в програмі “Уряд на зв’язку з громадянами” на Першому Національному повідомила міністр соціальної політики Людмили Денисова.

Вона зазначила, що підвищення виплат залежить від того, чи прийме парламент економічні, податкові та бюджетні реформи, запропоновані урядом.

“З 1 січня 2015 року уряд планує збільшити розміри пенсій. Тобто розміри прожиткового мінімуму, які є в основі нарахування пенсій, і розміри прожиткові для працездатних людей”, – сказала вона.

Про вшанування 30-ї річниці Чорнобильської катастрофи (ОНОВЛЕНО)

ПРОЕКТ
Вноситься народним депутатом України
Москаленком Я.М.

ПОСТАНОВА
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про вшанування 30-ї річниці Чорнобильської катастрофи та затвердження плану заходів 

У  квітні 2016 року виповнюється 30 років з моменту страшної для всього людства техногенної ядерної катастрофи – аварії на Чорнобильській атомній електростанції. 

З метою належного вшанування 30-ї річниці Чорнобильської катастрофи, Верховна Рада України постановляє:

1. У квітня 2016 року вшанувати 30-у річницю Чорнобильської катастрофи;

Пільговим категоріям споживачів зменшили соціальні гарантії на споживання газу

На Львівщині більше 240 тисяч споживачів пільгової категорії отримуватимуть менші розміри компенсацій за використання природного газу в побуті. Такі зміни передбачені постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 року № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування», яка набрала чинності з 1 жовтня 2014 року, повідомила парес-служба ПАТ «Львівгаз».

Зменшення норм споживання газу для категорії населення, яка не має встановленого лічильника вдарить по соціально незахищених споживачах, які користується пільгами. Адже із 1 жовтня 2014 року держава буде їм компенсовувати вартість газу в межах нових норм, а решту спожитого газу пільговикам доведеться оплачувати за повною вартістю.

Достроковий вихід на пенсію: для кого можливо й за яких умов

Консультують спеціалісти пенсійного фонду

У продовження теми пенсійного забезпечення ми розглянемо питання, що стосуються дострокового виходу на пенсію. Із цього приводу виникає чимало запитань. Тож відповімо на найпоширеніші з них
Я працював у шкідливих умовах на роботах, включених до Списку № 2, п’ять років. Чи маю право на зниження пенсійного віку?
ВІДПОВІДЬ: Ні, зниження пенсійного віку чоловікам за п’ять років роботи на роботах зі шкідливими та важкими умовами праці, зайнятість у яких — повний робочий день, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах (за Списком № 2), законодавством не передбачено.

“Чернобыльский” закон - что дышло. Куда повернули, туда и вышло!

Запропонований вам матеріал датується ще 2007 роком. Проте, на наш погляд, він є корисним і актуальним на сьогоднішній день.

(Начало)

Закон Украины от 28.02.1991 г. № 796-ХII “О статусе и социальной защите граждан, пострадавших вследствие Чернобыльской катастрофы” в редакции от 19.12.1991 г. № 2001-ХII (далее - “чернобыльский” Закон № 796) является той “каплей воды”, в которой отражается “океан” украинского “правового государства”. Кавычки в последнем случае можно понимать двояко. В первом варианте - как точную цитату та ст. 1 Конституции Украины (“Украина - суверенное и независимое, демократическое, правовое государство”). Во втором варианте - горькую иронию (ирония от греч. eironeia- тонкая, насмешка). Ирония понимается и как стилистический прием контраста видимого и скрытого смысла высказывания, создающий эффект насмешки, чаще всего - заведомое несоответствие положительного значения и отрицательного подтекста*.

Об иронии мы заговорили не случайно. Когда изучаешь многострадальный “чернобыльский” Закон № 796 и сопутствующее ему законодательство, то появляется ощущение иронии, то бишь насмешки над всеми, кого с апреля 1986-го в народе кратко окрестили “чернобыльцами”.

Яким чином будуть виконуватись рішення судів по виплатам!?

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

Київ

Про внесення змін до бюджету Пенсійного фонду України на 2014 рік

Кабінет Міністрів України постановляє:

Внести до бюджету Пенсійного фонду України на 2014 рік, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 червня 2014 р. № 202 (Офіційний вісник України, 2014 р., № 52, ст. 1389), зміни, що додаються.

Прем'єр-міністр України                                            А.ЯЦЕНЮК

Інд. 26

Компенсація на оздоровлення

Справа № 201/9691/14а
Провадження №2а/201/277/2014


ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 серпня 2014 року                                                                       м. Дніпропетровськ

Суддя Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська  Демидова С.О., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Жовтневої районної у м. Дніпропетровську ради про визнання дій протиправними та  стягнення недоплаченої щорічної компенсації на оздоровлення, -
ВСТАНОВИВ:

Екс-суддя Верховного суду вибив собі пенсію в 27 тисяч гривень

Екс-суддя Верховного суду домігся збільшення його пенсії до 27 тисяч гривень.

Про це повідомляє "Первая инстанция", посилаючись на рішення Оболонського суду.

У своєму позові до Пенсійного фонду суддя вказав, що розмір його грошового утримання "занижений і не відповідає закону".

У поясненні позивач вказав, що чиновники з ПФ не врахували зростання заробітної плати суддів в 2012 - 2013 рр., до якої прив'язаний розмір виплат суддям-відставникам.

Так, винагорода для суддів Верховного суду за ці роки виросло з 19,5 тисяч гривень до 28,5 тисяч гривень. При цьому пенсія цієї категорії чиновників за законом повинна становити не менше 80% зарплати суддів на аналогічних посадах.

Щоб отримати кошти за рішенням суду необхідно зареєструватись в електронному реєстрі

Чорнобильцям, дітям війни та іншим соціальним категоріям громадян, які мають  на руках  ухвалу  суду  про  відшкодування  належних  їм виплат, держава таки  платитиме.

Для отримання коштів за рішенням суду пільговикам потрібно зареєструватись в електронному реєстрі виконавчої  служби.

Постанова КМ Про затвердження Порядку погашення заборгованості за рішеннями суду, виконання яких гарантується державою,  затверджена 3 вересня.   Зобов'язання держава виконуватиме по мірі надходження коштів до державного бюджету.

Державні виконавці радять тим, хто має виконавчі листи звертатися в управління та реєструватися. Говорить  начальник управління  Виконавчої служби Головного управління юстиції Івано-Франківської Андій Троценко:

Мінсоцполітики відповіло на звернення ВГОІ "Союз Чорнобиль України"

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ 
(Мінсоцполітики)

Комітет Верховної Ради України 
з питань екологічної політики,
природокористування та ліквідації 
наслідків Чорнобильської катастрофи

Кабінет Міністрів України

Всеукраїнська громадська організація 
інвалідів "Союз Чорнобиль України"

Про розгляд звернення  

Міністерство соціальної політики України на виконання доручення Віце-прем'єр-міністра України - Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В. Гройсмана від 13.08.2014 № 26273/2/1-14 розглянуло звернення Всеукраїнської громадської організації інвалідів „Союз Чорнобиль України", яке надійшло із Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, та повідомляє.

До Порядку погашення заборгованості за рішеннями суду, виконання яких гарантується державою

Кабінетом Міністрів України з метою реалізації пункту 3 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» 03.09.2014 р. прийнято постанову № 440 якою затверджено Порядок погашення заборгованості за рішеннями суду, виконання яких гарантується державою.

Відповідно до зазначеного Порядку виконавчі документи за рішеннями суду про стягнення коштів або рішення суду, що набрали законної сили, боржником за якими є державний орган, державне підприємство, установа, організація або юридична особа, примусова реалізація майна якої забороняється відповідно до законодавства, які видані або ухвалені до 01.01.2013 р., подаються до органів державної виконавчої служби для здійснення їх обліку, інвентаризації та подальшої передачі органам, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів для погашення заборгованості.

Про зміни в пенсійному забезпеченні для осіб, постраждалих від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

З 24 квітня 2014 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 25.03.2014 № 112 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань пенсійного забезпечення», якою внесено зміни до ряду постанов, зокрема, до постанов Кабінету Міністрів України від 23.11.2011р. № 1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та від 13.09.2001 № 1155 «Про встановлення щомісячної доплати до пенсії непрацюючим пенсіонерам, вивільненим у зв’язку із закриттям Чорнобильської АЕС».

Зокрема, постановою визначено фіксовані розміри щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю наслідками Чорнобильської катастрофи, потерпілим 1, 2, 3, 4 категорій, які не залежать від розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (до 23.04.2013 р. розмір таких виплат встановлювався у відсотковому відношенні до прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян), а саме:

Законопроект 4024а

Проект
вноситься народними депутатами України
В.Д. Барвіненком
О.В. Герегою
О.О. Зарубінським
Г.Г. Зубком

ЗАКОН УКРАЇНИ

про внесення змін до Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” (щодо забезпечення продуктами харчування осіб які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи)

Верховна Рада України  п о с т а н о в л я є:

1. Внести в Закон України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” (Відомості Верховної Ради УРСР (ВВР), 1991, N 16, ст.200) такі зміни:

Про стан здійснення правосуддя адміністративними судами в першому півріччі 2014 року

ПЛЕНУМ ВИЩОГО АДМІНІСТРАТИВНОГО СУДУ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

12.09.2014  № 8

Про стан здійснення правосуддя адміністративними судами в першому півріччі 2014 року

Заслухавши та обговоривши доповідь Голови Вищого адміністративного суду України Нечитайла О.М. про стан здійснення правосуддя адміністративними судами в першому півріччі 2014 року, Пленум Вищого адміністративного суду України відзначає, що впродовж звітного періоду для адміністративних судів, як і раніше, на першому місці були завдання захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб.

Сьогодні знаковий день у долях чорнобильців України

Минає три роки, як було підписано славнозвісний  Меморандум про взаємодію і співробітництво між Кабінетом Міністрів України та Всеукраїнською громадською організацією інвалідів "Союз Чорнобиль України".

Здавалося на перший погляд, що підписання цього декларативного документу не матиме ніяких серйозних наслідків для чорнобильців. Проте, як виявилося, його підписання стало епохальним не лише для самих чорнобильців, але й для самої правової системи України. Меморандумом було дано "зелене світло" Постанові Кабінету Міністрів України за №1210, якою розпочато незворотній процес "розшарування" чорнобильців на бідних і багатих, а за нею наступило порушення прав людини в Україні, що досягло безпрецедентних масштабів.

Практично з того часу і до сьогодні громадянин України втратив остаточно надію, що після його звернення за захистом до останнього арбітра – суду, винесене рішення цією інстанцією у поновленні прав буде гарантовано реалізоване в державі Україна.

Забезпечення інвалідів путівками на санаторно-курортне лікування

Кожен має право на охорону здоров'я.
Охорона здоров'я забезпечується державним фінансуванням відповідних соціально-економічних, медико-санітарних і оздоровчо-профілактичних програм (стаття 49 Конституції України).

Санаторно-курортне лікування один із видів лікувально-профілактичної допомоги, пов'язаної з використанням природних лікувальних факторів (мінеральні води, лікувальні грязі, сприятливий клімат тощо). Основні типи лікувально-профілактичних закладів - санаторії та санаторії-профілакторії.

Закон України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" визначає основи соціальної захищеності інвалідів в Україні і гарантує їм рівні з усіма іншими громадянами можливості для участі в економічній, політичній і соціальній сферах життя суспільства, створення необхідних умов, які дають можливість інвалідам вести повноцінний спосіб життя згідно з індивідуальними здібностями і інтересами.

З хворої голови на здорову

Досить цікавою виходить переписка директора Департаменту соціального захисту постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи при Мінсоцполітики Сергія Подорожного з головою Коломийської громадської організації інвалідів "Союз Чорнобиль України" Віктором Позніком. 

Замість того, щоб надати конкретну відповідь з приводу невиплат пенсій за рішенням судів, пан директор повідомляє, що з цього приводу прийнята відповідна урядова постанова, а також вдається до перелічення різноманітних дат та проведених різними структурами заходів, які аж ніяк не впливають на соціальний захист чорнобильців.

Дійшло й до того, що цей чиновник дозволяє собі зауважувати, кому і з ким громадським організаціям "дієво" співпрацювати.

Ось, що цього приводу сказав сам Віктор Познік:

Щодо пенсійного забезпечення та соціального захисту постраждалих від аварії на Чорнобильській АЕС

На сайті ВГОІ "Союз Чорнобиль України" розташовано відповідь голови Комітет Веховної Ради у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів В.Сушкевича з приводу звернень цієї громадської організації щодо пенсійного забезпечення та соціального захисту постраждалих від аварії на Чорнобильській АЕС.

Зокрема у відповіді міститься, що за дорученням Голови Верховної Ради України Турчинова О.В., розглянувши порушені Вами у зверненні питання, інформуємо про наступне:

Не можу не погодитись з Вами, що на сьогодні питання пенсійного забезпечення та соціального захисту постраждалих від аварії на Чорнобильській АЕС, особливо осіб інвалідність який настала внаслідок Чорнобильської катастрофи, є одними із найактуальніших, найболючіших, оскільки йде мова про людей, які мають значні ускладнення стану здорбв'я, тому в умовах економічної кризи потребують особливої уваги та захисту.

Закон України "Про державні гарантії соціального захисту учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС"?

ДУМКА

Сьогодні соціальний захист учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС практично зведено нанівець. 

Здавалося б, Закон України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" повинен надавати можливість ефективного захисту цієї категорії громадян, які винесли на своїх плечах весь тягар по ліквідації цієї катастрофи. Однак сьогодні чітко зрозуміло, що даний закон не виконав тих функцій, на які покладали надію в першу чергу самі ліквідатори.

Протягом усіх цих років відбувалося планомірне вихолощення норм закону. І відбувалося це не тільки за рахунок деяких "розмитостей" в законі, але й за рахунок створення чиновницьким апаратом нових положень, які по своїй суті міняли і руйнували норми закону.

Симптоми, які можуть вказувати на рак

Ніщо не може бути кращим за профілактику на шляху до вашого здоров’я та благополуччя. У свою чергу, найкращий спосіб профілактики – знання свого ворога, тобто обізнаність щодо симптомів різноманітних хвороб. Сьогодні рак посідає друге місце серед причин смерті людей після серцево-судинних захворювань, і потрібно зробити все, що у наших силах, щоб уникнути обставин та звичок, які можуть його викликати.

Деякі наукові теорії стверджують, що саме спадковість та генетика визначають схильність людини до раку, проте є чимало факторів, уникаючи яких, можна суттєво зменшити ризик розвитку цього захворювання.

До відома чорнобильців

На веб-сайті ВГОІ "Союз Чорнобиль України" розташовано підбірку зразків клопотань і заяв, а також нормативних документів, пов'язаних з питаннями медичного характеру для осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Вважаємо таку інформацію корисною для чорнобильців та вирішили її розташувати і у себе на сайті:

Постраждалі, які проживають в зоні відповідальності Донецької РМЕК жуть направляти свої документи до розгляду Центральною МЕК поштою за особистою заявою без направлення медичного закладу. Зразки заяв наведені в відповідних файлах.

Про затвердження Порядку погашення заборгованості за рішеннями суду, виконання яких гарантується державою

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

від 3 вересня 2014 р. № 440

    Київ

    Про затвердження Порядку погашення
    заборгованості за рішеннями суду, виконання
    яких гарантується державою

    З метою реалізації пункту 3 розділу II “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про гарантії держави щодо виконання судових рішень” Кабінет Міністрів України постановляє:

    Затвердити Порядок погашення заборгованості за рішеннями суду, виконання яких гарантується державою, що додається.

    Прем’єр-міністр України                                                        А. ЯЦЕНЮК

    Інд. 70

Пенсія - це не якась виплата одноразової компенсації

Нарешті ми отримали зміст постанови Кабінету Міністрів України за №440 від 03 вересня щодо Порядку погашення заборгованості за рішеннями суду, виконання яких гарантується державою. 

Як ці "гарантії" держави будуть реалізовані – покаже час?

Як на мене, то нічого нового у зазначеній постанові немає. Такий же самий підхід, який і був раніше, хіба-що виняток становить пріоритетність в черговості цих виплат.

Самим визначальним, мабуть, все-таки є пункт 20 Порядку погашення заборгованості за рішеннями суду, яким визначено, що погашення заборгованості здійснюється Казначейством в межах бюджетних асигнувань, визначених законом про Державний бюджет України на відповідний рік. А звідси стає зрозумілим - якщо в бюджеті будуть закладені кошти на погашення заборгованостей, то можливо хтось колись їх і отримає.