Порядок виконання судових рішень у справах чорнобильців та дітей війни

До Центру правової інформації та консультацій у м. Біла Церква звернулася пенсіонерка Поліна Степанівна Іванова, яка має статус дитини війни. Декілька років тому вона виграла справу щодо доплати до пенсії. Але і досі не отримала грошей від пенсійного фонду. Юристи Центру також фіксують збільшення звернень громадян, які мають статус чорнобильців та дітей війни з однаковою проблемою - виконання рішень судів щодо доплат до пенсій. Дехто з громадян 3-4 роки назад за виконавчими листами по вказаним справам отримав кошти частково. Кому пощастило, тому виплатили кошти у повному обсязі. Проте залишилися дуже багато пенсіонерів, хто ні копійки не отримав від Пенсійного фонду.

Тож, який порядок виконання рішень судів по вказаним справам з урахуванням прийняття нових нормативно-правових актів?

Юрист Центру правової інформації та правових консультацій в м. Біла Церква Марина Лисич консультує.

З метою реалізації пункту 3 розділу II “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про гарантії держави щодо виконання судових рішень” Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 440 від 03 вересня 2014 року «Про затвердження Порядку погашення заборгованості за рішеннями суду, виконання яких гарантується державою».

При цьому приймаються виконавчі документи за рішеннями суду про стягнення коштів або рішення суду, що набрали законної сили, які видані або ухвалені до 1 січня 2013 року. Їх прийом проводиться управліннями державної виконавчої служби головних управлінь юстиції в областях і Києві за місцезнаходженням боржника. Дане здійснюється задля проведення їх обліку, інвентаризації заборгованості та подальшої передачі до органів, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, для погашення заборгованості.

Для виконання даної категорії рішень суду заявнику необхідно подати до органу державної виконавчої служби:

1. заяву про виконання рішення із зазначенням реквізитів банківського рахунка, на який слід перерахувати кошти, або даних для перерахування коштів у готівковій формі через банки або підприємства поштового зв’язку, якщо зазначений рахунок відсутній;

2.  оригінал (дублікат) виконавчого документа або рішення суду (належним чином завірену його копію);

3.  копію довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному органу державної податкової служби і мають відмітку у паспорті або до паспорта яких внесені дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків) та копію паспорта громадянина України.

У разі подання до органу державної виконавчої служби виконавчого документа заявник додає до нього копію судового рішення (за наявності).

У разі зміни способу і порядку виконання рішення до виконавчого документа або рішення суду заявник додає відповідну ухвалу суду про зміну способу і порядку виконання рішення.

Погашення заборгованості здійснюється Казначейством в межах бюджетних асигнувань, визначених законом про Державний бюджет України на відповідний рік, за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду на підставі рішень, поданих органом, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, згідно з Порядком виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 3 серпня 2011 р. № 845.

P.S. Центри правової інформації та консультацій створені та працюють за підтримки програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду “Відродження” в межах “Правової допомоги малозабезпеченим і вразливим групам громадян”. Детальніше про діяльність мережі Центрів, засади та принципи роботи читайте на сайті «Правовий простір»

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження»


Немає коментарів:

Дописати коментар