"Осучаснення" і індексації в жовтні

В Україні вже в жовтні цього року, як заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман, "осучаснять" пенсії для 5,6 мільйона українців. Крім того, передбачена в бюджеті індексація мінімальних пенсій з 1312 до 1373 гривень також переноситься на жовтень. В результаті дев'ять з 12 мільйонів українців "на заслуженому відпочинку" отримають надбавки до виплат. Кому в жовтні цього року пенсії не підвищать?

Суть "осучаснення" – перерахунок зарплатної бази, яка використовується при розрахунку пенсій. Востаннє зарплатна база перераховувалася за показниками 2007 року, за цей час розмір середньої за три роки зарплати (саме вона враховується у формулі) зріс майже втричі. Ті, хто вийшов на пенсію до 2007 року, отримують "застарілі" пенсії.

Пенсії "осучаснять" 5,6 мільйона українців, розмір виплат для них збільшиться від 50 до понад 100 гривень.

Ще три мільйони отримають надбавки в результаті індексації. Решта пенсіонерів, як пояснила старший науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень Лідія Ткаченко, у формулі розрахунку пенсії мають зарплатну базу, яка ще не встигла "застаріти". Крім того, з урахуванням того, що в новій формулі показник оцінки стажу знижується з 1,35 до 1% за рік, для них "осучаснювати" пенсії – не вигідно. Підвищення в рамках індексації не торкнеться тих, у кого наразі розрахунковий розмір пенсії значно вищий за прожитковий мінімум для непрацездатних.

Крім того, виплати в жовтні в рамках індексації не підвищать тим, у кого вони не прив'язані до прожиткового мінімуму, наприклад, держслужбовцям.

Олександр Литвин

Джерело:http://ukr.segodnya.ua/economics/enews/komu-v-ukraine-ne-povysyat-pensii-v-rezultate-osovremenivaniya-i-indeksacii-v-oktyabre--1034815.html

1 коментар:

  1. Чорнобильцям осучаснювати не будуть , сказав Рева . Але цікаво чи ця тема може пройти через суд . Розуміющих в цьому прошу відгукнутися .

    ВідповістиВидалити