Уряд ініціює внесення зміни до статті 54 Закону "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"

У разі прийняття законопроекту на пенсії буде потрібно додатково 174 млн гривень на рік.

Кабінет Міністрів України пропонує Верховній Раді встановити призначення пенсії дружинам/чоловікам учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС першої категорії, що втратили годувальника, незалежно від зв'язку смерті їхніх чоловіків з Чорнобильською катастрофою. Відповідний законопроект №5594 був зареєстрований в Раді 23 грудня 2016 року.

Зміни пропонується внести до статті 54 закону "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Документом передбачається скасувати необхідність встановлювати причинний зв'язок смерті з Чорнобильською катастрофою виключно в разі набуття права дружинами/чоловіками померлих інвалідів з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (категорія 1), на отримання пенсії у зв'язку з втратою годувальника.

У пояснювальній записці зазначається, що в разі прийняття законопроекту 6 627 овдовілих дружин/чоловіків загиблих ліквідаторів отримають право на пенсії у зв'язку з втратою годувальника, на що буде потрібно додатково 174 млн гривень на рік.

Нагадаємо, комітет Ради з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи рекомендує ВР відновити право на щорічну допомогу на оздоровлення дітей-чорнобильців.

1 коментар:

  1. Я,вдова інваліда чаес,категорія 1,маю також інвалідність 2гр,чаес,потерпілі,користуюся пільгами згідно закону,але,чому мені відмовили у доплату,згідно втрати годувальника,правда посвідчення вдови видали,щоб я їм любовалася.

    ВідповістиВидалити