Закарпатцям роз’яснили щодо нарахування пенсій

До головного управління Пенсійного фонду України у Закарпатській області надходять звернення від «чорнобильців» щодо переведення їх з пенсії по інвалідності згідно Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» на пенсію, обчислену за іншим Законом. 

З цього приводу компетентну консультацію надала начальник цього відомства – Анастасія Пентек. «Згідно з чинним законодавством особа має право одержувати один вид пенсії за її вибором», – наголошує Анастасія Юріївна, інформує «Карпатський об’єктив» Управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

Вона також зазначила, що постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2014 року № 112 (набрала чинності з 24.04.2014 р.) передбачено, що особам, які одночасно мають право на отримання надбавки, додаткової пенсії, підвищення до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, відповідно до Законів України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про жертви нацистських переслідувань» і «Про соціальний захист дітей війни», таке підвищення провадиться за їх вибором за однією з підстав.

«Встановлення зазначених надбавок, додаткової пенсії, підвищення до пенсії за вибором особи поширюється на пенсіонерів, які звертаються за встановленням відповідних надбавок після набрання чинності зазначеною постановою, тобто, після 24.04.2014 року», – поінформувала посадовець.

«Особам, яким такі виплати були встановлені до набрання чинності цієї постанови (до 24.04.2015 р.), їх виплата проводиться у раніше встановленому порядку», – резюмує очільниця головного управління Пенсійного фонду України у Закарпатській області Анастасія Пентек. Новини Закарпаття – «Карпатський об’єктив»

Джерело: karpatskijobjektiv.com

1 коментар:

  1. неможна знимати ніякі пільги з інвалідів чернобильців бо за це хто це зробить сильно покарає бог

    ВідповістиВидалити