Чорнобильці мають обрати, які саме пільги отримувати

Чорнобильцям тепер доведеться обирати, які саме пільги отримувати. Такий порядок був встановлений Законом України № 76-VIII «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів» від 28 грудня 2015 року. Цю інформацію повідомили в управлінні праці та з соціального захисту населення м. Павлограда. Про це пише Павлоград.dp.ua.
  • «Особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, і мають одночасно право на інші пільги та компенсації, передбачені законодавством України, надаються за їх вибором пільги та компенсації відповідно до одного із законів України», — сказано в ст. 60 нового закону.
Сьогодні в Павлограді проживає 534 людини, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. 340 громадян користуються житлово-комунальними пільгами, в т.ч. біля 50 осіб мають право на пільги згідно декількох законів: 43 особи прирівняні до інваліда війни і користуються знижкою у 100% при оплаті житлово-комунальних послуг. Саме таким громадянам  на сьогодні і потрібно визначитись зі своїм правом на пільги.

  • «Пільговик має визначитись та підтвердити своє бажання в Управлінні на право вибору пільги», — повідомила Павлоград.dp.ua Ніна Римська, заступник начальника відділу персоніфікованого обліку управління соцзахисту.
Якщо «чорнобилець», який має статус «інваліда війни», не з’явиться в Управління для написання звернення щодо свого вибору, йому надаватимуть пільги згідно статусу, який він отримав першим. Найчастіше першим люди отримували статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

З 4-ох осіб, які вже приходили для написання звернення, люди обрали статус інваліда війни, так як в цій категорії держава повністю компенсує витрати на комунальні послуги.

Наводимо порівняльну таблицю пільг «чорнобильців» і ветеранів війни:


Немає коментарів:

Дописати коментар