Союз юристів України надаватиме безкоштовну правову допомогу у вирішенні питань чорнобильців

Всеукраїнська громадська організація «Союз юристів України» надаватиме безкоштовну юридичну допомогу у вирішенні питань ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС.

Відповідні положення визначені у підписаному сьогодні в Києві Меморандумі про співпрацю, підписи під яким поставили голова Союзу юристів України Святослав Піскун та голова Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз-Чорнобиль України» Володимир Войтов.

Згідно з документом, основними напрями співпраці є проведення юридичних експертиз, підготовка пропозицій щодо проектів законодавчих і нормативних актів з питань підвищення ефективності соціальної політики, посилення правової допомоги у захисті конституційних право громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, взаємодія з міжнародними фондами та організаціями щодо реалізації благодійних програм, підготовка спільних пропозицій щодо проекту загально-державної цільової програми мінімізації наслідків Чорнобильської катастрофи, а також проектів інших державних програм з питань безпечного використання атомної енергії, тощо.

В коментарі журналістам Піскун сказав, що з практичної точки зору – “це об`єднання про спільну діяльність пояснюється тим, що сьогодні в нашій країні не допрацьовують в деякій мірі влада і люди, які постраждали від Чорнобильської катастрофи. Вони не отримують ті законні свої пільги та відшкодування, які повинна їм віддати держава.

Тому, за його словами, Союз юристів України бере на себе зобов`язання юридично забезпечувати діяльність Союзу-Чорнобиль України.

«І ми будемо допомагати людям отримувати все те, що потрібно їм мати за законом, і будемо захищати їх на всіх рівнях від будь-яких свавіль чиновників, держави», – запевнив голова громадської організації.


Відповідаючи на запитання, яким чином Союз юристів може в практичній площині вирішити питання щодо виплат чорнобильцям, якщо є відповідні рішення суду, але вони не виконуються, Піскун зазначив: «Оскільки є рішення суду, є вищий суд, є виконавча служба, і є суди з права людини в Європі, і я думаю, що держава Україна буде виконувати рішення судів, і до цього все йде. Тому що не виконання рішення суду тягне за собою не тільки правову, але й міжнародну відповідальність», – зауважив Піскун.

У свою чергу голова Союзу-Чорнобиль Войтов нагадав, що цей рік президент України оголосив роком вшанування пам`яті учасників ліквідації аварії на ЧАЕС.

За словами Войтова, є три документи з цього приводу, зокрема, особисто указ президента вшанування пам`яті і проведення відповідних заходів, є документ Верховної Ради, і є постанова Кабінету міністрів.

«30 років минуло з дня катастрофи, коли люди ціною свого життя, здоров`я, врятували країну, але сьогодні жодні документи (які надають пільги чорнобильцям – ред) не виконуються. Сьогодні навіть існує дефіцит уваги до цих людей. Тому, звичайно, виникло таке питання: оскільки держава не приділяє належної уваги проблемам чорнобильців, Союз-Чорнобиль вирішив об`єднати зусилля із Союзом юристів, щоб самостійно захищати свої інтереси», – пояснив він.

Як зауважив Войтов, досі за кожне звернення до суду, щоб належно оформити документи, чорнобильці були вимушені звертатися до адвокатів і сплачувати їм за послуги. Але зараз при зверненні до Союзу юристів на місцях ця допомога надаватиметься безкоштовно.

Водночас голова Союзу чорнобильців висловив жаль, що президент не виконав обіцянку провести зустріч в цьому році із чорнобильцями.

«При покладанні квітів на 30-ті роковини президент обіцяв зустрітися з нами, але на жаль, досі цього не відбулося», – зазначив Войтов.

http://centernews.com.ua/?p=27272

2 коментарі: