На українців чекає "осучаснення" пенсій

Міністр соцполітики Андрій Рева повідомляє, що з наступного року пенсії громадянам з великим стажем роботи планують "осучаснити", тобто збільшити, - повідомляє 7 днів. 

Згадаємо, що до 2012 р. пенсії піднімали на 20% від зростання середньої зарплати по країні, але ця норма закону давно не діє. Так, за інформацією Міністерства соціальної політики, понад 7 мільйонів українців отримують пенсії у сумі, що є меншою прожиткового мінімуму.

Підрахуємо: мінімальну пенсію з 2014 до кінця 2015-го повинні були підвищити з 949 до 1596 гривень. А в цьому році – до 1787 гривень. Але реалії життя стверджують інакше. Зараз мінімальна пенсія сягає суми у 1130 гривень.

Разом з тим, загальні витрати на Пенсійний фонд сягнуть 154,6 мільярда гривень, згідно з проектом держбюджету-2017. Це – на 9,6 мільярда (6,6 відсотка) більше, ніж цьогорічний показник у 145 мільярдів.

Такі цифри закладає у проекті головного кошторису країни Мінфін, пишуть «Українські новини». У відомстві пояснюють: у загальній сумі врахували прогнозовані індекс інфляції, обсяг єдиного соцвнеску на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування та розміри прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Немає коментарів:

Дописати коментар