Якщо народ – злодій, то й влада злодійська

Чим уряд Володимира Гройсмана гірший від кабміну Азарова? Нічим. Але й не кращий. І саме у цьому порівнянні – чи не найбільша трагедія України. Є люди, яким хоч по голові бий, а вони питають «Хто там?». Яскравим представником таких неадекватів, без сумніву, був Микола Янович. Пригадуєте, як він справно відшив усіх невдоволених високими цінами на продукти – «Капуста падєшєвєла»…

Зовсім недавно щось подібне видав і чинний міністр соцполітики Андрій Рева.

– Часто трапляється так, що здорові молоді люди працездатного віку декларують відсутність доходів, бо не навчаються, не перебувають на військовій службі, не працюють тощо. А за які ж кошти вони живуть? Адже сьогодні знайти роботу на мінімальну (а часто і цілком пристойну) заробітну платню – не така вже й велика проблема, – переконаний чиновник, який, швидше за все, жодного дня не жив на мінімалку і, тим паче, жодного разу не оббивав пороги у пошуках «пристойної» роботи.

Тим не менше, відірваний від українських реалій міністр, зробив глобальний висновок: «Неофіційні (скажемо чесно: нелегальні) доходи отримує величезна кількість українських домогосподарств. Не сплачуючи нічого в Державний бюджет країни, недоброчесні громадяни хочуть отримати допомогу від держави на оплату житлово-комунальних послуг – субсидію – у максимальному розмірі. І така практика донедавна дійсно існувала. Тепер же, якщо людина працездатного віку не працює, не служить в армії, не вчиться, з 1 травня 2016 року під час оформлення субсидії її сукупний дохід розраховується у розмірі двох прожиткових мінімумів – 2900 грн. на місяць».

Якщо перекласти цю цитату на всім зрозумілу мову, то виходить, що Андрій Рева без суду і слідства обізвав «величезну кількість» українців злодіями, які безсоромно обдурюють свою державу. Причому, обізвав не лише справді нечесних громадян, які всіляко уникають оподаткування, а й літніх людей, які десятки років горбатилися на роботі, але через скорочення, ліквідацію промислових підприємств чи установ, зрештою – через свавілля власників приватних фірм, котрі вважають 50-літніх працівників баластом, опинилися фактично на вулиці. І неправда, що у такому віці працевлаштуватися їм десь інде «не така вже й велика проблема».

Ще, за словами «соціального інопланетянина», розмір доходу у два прожиткові мінімуми при нарахуванні субсидії непрацюючим громадянам допомагає державі «боротися з тіньовими доходами». А, дозвольте запитати, навіщо ж тоді уряд викидає десятки мільярдів гривень на утримання фіскальної служби та правоохоронних органів, якщо можна ось так просто вивести на чисту воді і злісних неплатників податків, і загалом чи не повністю корумповану українську економіку? Адже, за логікою міністра, варто тільки запідозрити всіх українців у злодійстві та залишити їх без допомоги держави, як ті масово побіжать шукати будь який легальний заробіток, щоб із нього віддати чи не останні копійки у бюджет.

Та не буде цього, бо так не буває. Перш, ніж щось вимагати від людей, потрібно їм забезпечити належні умови для гідного життя і праці, гідну заробітну плату, отримуючи яку, субсидії, чи будь яка інша допомога, будуть непотрібні.

Та, передусім, якщо українська влада вважає себе народною, то народові треба довіряти і тільки разом з ним боротися і з корупцією, і з тіньовою економікою та іншими численними соціальними, економічними та суспільно-політичними негараздами у країні. В іншому випадку, обзиваючи українців злодіями, українська влада власноруч підписується під тим, що вона злодійська.

Юрко Снігур


http://nday.te.ua/yakscho-narod-zlodij-to-j-vlada-zlodijska/


Немає коментарів:

Дописати коментар