У Чернівцях голова ОДА зустрівся з чорнобильцями

6 вересня голова обласної державної адміністрації Олександр Фищук провів нараду з представниками громадської організації «Чернівецьке обласне об’єднання «Чорнобильці Буковини». Про це повідомляє сайт Чернівецької ОДА.

«У не простий для країни час, найбільше труднощі відчувають пільгові категорії населення, зокрема і громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської трагедії, її ліквідатори. Потрібно спільно вирішувати проблемні питання», - зазначив Олександр Фищук звертаючись до присутніх.

Відтак під час зустрічі обговорено низку проблемних питань щодо позбавлення та відновлення статусу учасника ліквідації Чорнобильської катастрофи громадянам краю при призначенні пільгової «чорнобильської» пенсії.

Наголошено на тому, що у зв’язку з необхідністю надання чорнобильцями уточнюючої довідки про місце та період виконання робіт у зоні відчуження при ліквідації наслідків ЧАЕС органам пенсійного фонду краю виникають поодинокі випадки перевірки правомірності встановлення статусу учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС спірною комісією при Міністерстві соціальної політики України.

За підсумками зустрічі прийнято рішення щодо підготовки звернення обласної державної адміністрації спільно з громадською організацією «Чернівецьке обласне об’єднання «Чорнобильці Буковини» до Мінсоцполітики з клопотанням стосовно здійснення безперервних виплат компенсацій та допомог при поновленні посвідчення чорнобильця.

Також в рамках наради голова облдержадміністрації Олександр Фищук дав доручення Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації та Головному управлінню Пенсійного фонду України в Чернівецькій області в оперативному порядку інформувати представників громадської організації щодо спірних питань, які виникають при призначенні пенсії чорнобильцям.

Немає коментарів:

Дописати коментар