Небажані пасажири

Чорнобильці, інваліди війни, діти з багатодітних родин та ветерани АТО - всі вони за законом України мають право на безкоштовний проїзд у маршрутках. Проте реалізувати пільги можуть далеко не кожного разу. Містяни жаліються – право безкоштовного проїзду їм доводиться виборювати. Чому так, та хто винен?

Маєш пільги – до маршрутки зась. В Дніпрі водії зухвало зачиняють двері авто перед пільговикам - жаліються містяни. Право безкоштовного проїзду для пільгових категорій передбачено українським законодавством. Проте реалізувати його часом непросто. Так, деякі водії не тільки відмовляють особливим пасажирам у проїзді, ба більше – зі слів містян, перевізники поводять себе досить нахабно.

А ті містяни, які все ж таки ризикують проїхатися безкоштовно, кажуть, намагаються не встрявати з водієм у сварку.

Психолог, Іван Ситник тим часом розповідає, агресивну поведінку водіїв визначає їхнє суспільне положення та ментальна складова. Адже, знаходячись за кермом, водій може обрати, чи зупинятися, чи проігнорувати пасажира.

Представники компаній-перевізників запевняють – постійно проводять з водіями роз’яснювальну роботу. І дозволяють їм провозити пільговиків безкоштовно. Проте додають, роблять це за власні кошти. Директор компанії «Автотранс сервісу» Андрій Русавський та голова правління АТП 11255, Юрій Федько впевнені – відшкодовувати збитки за перевезення пільговиків їм повинні з міського бюджету.

Звертатися до суду перевізникам рекомендує юрист Андрій Верба. Каже, без договору про пільгові перевезення – вимагати водіїв безкоштовно возити пасажирів – ніхто не має права.

А ось в департаменті транспорту міськради кажуть, позову не бояться, адже згадані перевізники навіть не зверталися до управління щодо оформлення договору на відшкодування. Та додають, грошей все одно немає. Адже законом передбачено, кошти на компенсацію повинні були перерахувати з державного бюджету. Проте у законі «про бюджет України на 2016 рік» – стаття щодо компенсацій витрат перевізникам – відсутня. Проте це не позбавляє компанії зобов’язань перевозити пільговиків безкоштовно.

В міськраді також зазначили - нині працюють над впровадженням системи єдиного білету. Кажуть, це дозволить порахувати кількість пасажирів та позбавить водіїв контакту із грошима.


http://www.51.dp.ua/2016/08/blog-post_93.html#more

Немає коментарів:

Дописати коментар