Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України

Протягом четвертої сесії Верховної Ради України восьмого скликання Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи організував і провів низку парламентських та комітетських слухань, круглих столів, конференцій

Серед цих заходів - парламентські слухання на тему: "30 років після Чорнобиля: уроки та перспективи", які відбулися 16 березня за ініціативи Комітету. В слуханнях взяли участь народні депутати України, представники центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, наукових, громадських та міжнародних організацій, загалом більше 500 осіб.

З доповіддю на слуханнях виступила заступник Міністра екології та природних ресурсів Г.Вронська, із співдоповідями за дорученням Уряду України заступник Міністра соціальної політики В.Іванкевич, заступник Міністра охорони здоров’я В.Шафранський, Голова Державної інспекції ядерного регулювання С.Божко, Голова Державного агентства з управління зоною відчуження В.Петрук.

Серед обговорених питань - відсутність уваги до чорнобильців з боку Уряду, скорочення пенсій, неможливість отримати кваліфіковану медичну допомогу, санаторно-курортне лікування, практично повна відсутність фінансування державних медичних закладів, наукових інститутів тощо.

За результатами проведення слухань прийнято Постанову Верховної Ради України "Про Рекомендації парламентських слухань на тему: "30 років після Чорнобиля: уроки та перспективи" (від 13.04.2016 № 1089-VIII).

23 лютого Комітет провів слухання на тему: "Пріоритети діяльності Уряду в екологічній та природоохоронній сфері на 2016 рік". Участь в обговоренні взяли в.о. Міністра екології та природних ресурсів України, Голова Державної екологічної інспекції України, Голова Державного агентства рибного господарства України, Голова Державного агентства управління зоною відчуження, В.о. Голови Державної геологічної служби України, В.о. Голови Державного агентства водних ресурсів України, Перший заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України, представники Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного університету "Києво-Могилянська академія", Національного університету біоресурсів і природокористування України, Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Міністерства екології та природних ресурсів України, наукових установ та громадських організацій.

Під час засідання учасниками зазначалось, що побудова діяльності Уряду в екологічній сфері повинна здійснюватися на комплексній основі, бути послідовною та системною, забезпеченою кваліфікованими кадрами та відповідним фінансуванням. Наголошувалося на необхідності ведення невиснажливих для навколишнього середовища методів господарювання та зменшенні шкідливого впливу на нього, включаючи подолання наслідків хімічного та іншого впливу при землекористуванні у сільському господарстві.

22 березня у Комітеті відбувся круглий стіл щодо питань законодавчого врегулювання та дотримання законодавства під час нересту на водних об’єктах України та дотримання сезону тиші у 2016 році. Участь у заході взяли представники Міністерства екології та природних ресурсів, Державної екологічної інспекції, Державного агентства рибного господарства, Державного агентства водних ресурсів, фахівці з науково-дослідних установ та експерти громадських організацій.

Учасники відзначили, що питання обмеження (заборони) промислового та любительського рибальства, а також ведення іншої господарської діяльності, яка шкодить водним живим ресурсам під час нересту (днопоглиблення, розчистка водних об’єктів, видобування піску чи гравію) врегульовані чинним законодавством.

Водночас контроль за дотриманням законодавства залишається неефективним, що загрожує знищенням об’єктів тваринного світу та є порушенням національного та міжнародного законодавства.

Учасники визнали за доцільне доручити МінАПК, Держлісагенству та іншим постійним користувачам лісів розробити конкретні плани реалізації зазначеного законодавства та контролю за їх виконанням.

На їхню думку, залишається проблемою розповсюдження заборонених знарядь лову. Незважаючи на прийняті закони, розповсюдження таких знарядь відбувається через Інтернет та відділення «Нової пошти». Необхідно закрити і цей шлях та, можливо, посилити санкції за порушення законодавства.

Учасники круглого столу відзначили необхідність активізації роботи органів виконавчої влади усіх рівнів для забезпечення дотримання законодавства, постійного висвітлення проблеми та визначених законодавством обмежень і санкцій за порушення законодавства у засобах масової інформації.

http://iportal.rada.gov.ua/news/Novyny/133696.html

Немає коментарів:

Дописати коментар