Чому ветерани праці отримують пенсію нижче мінімальної?

У статті "Як довго будуть вираховувати з пенсії?" прочитала про те, що для мінімальної пенсії за віком жінкам необхідно мати не менше 30 років страхового стажу. 

Мій стаж більше 30 років, я - ветеран праці. Отримую пенсію в розмірі 973 грн. (при мінімальній 1074 грн.). Вийшла на пенсію в 55 років, народилася 6 лютого 1959 року.

Чи Правильно мені нараховують виплати?

Ніна Іванівна,  Ізюм, Харківська обл.

Подібні ситуації ми вже розглядали. За новим законодавством ви повинні були вийти на пенсію в 57 з половиною років. При цьому нагадаємо, що в період з 1 жовтня 2011 року до 1 січня 2015 року жінки, які мали не менше 30 років страхового стажу та звільнилися з роботи, зберігали за собою право виходу на пенсію в 55 років. Але в такому випадку пенсія зменшувалася на 0,5% за кожен місяць дострокового виходу на пенсію.

Ви скористалися своїм правом і вийшли на пенсію не в 57 з половиною, а в 55 років, тобто на 30 місяців раніше покладеного терміну. У результаті загальний розмір вашої пенсії після призначення був зменшений на 15% (30 місяців х 0,5%).

Також ми знаємо, що мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. З 1 вересня 2015 року це було 1074 грн., а з 1 травня 2016 року – 1130 грн.

При розрахунку вашої пенсії за віком цей прожитковий мінімум, безумовно, враховується. Але разом з тим на вас поширюється і інша стаття закону, яка згодом наказує загальний розмір призначеної пенсії зменшити на 15% за її дострокове оформлення. Тут умовно проводиться дві операції: спочатку встановлюється мінімальна пенсія плюс надбавки, а потім отримана сума зменшується на 15%. Кінцева сума у підсумку може бути менше прожиткового мінімуму і це вважається цілком законним. Головне, щоб загальний розмір пенсії, одержуваної на руки, був не менше 949 грн. Це встановлений Кабінетом Міністрів розмір так званої мінімальної виплати, менше якого пенсія бути не може.

http://businessua.com/robota/28093chomu-veterani-praci-otrimuyut-pensiyu-nizhche-minimalnoi.html#

Немає коментарів:

Дописати коментар