Заступник Гонтаревої поскаржилася на низькі зарплати в Нацбанку

Зарплати службовців держорганів повинні бути на рівні ринкових в тих сферах, в яких вони працюють.

Про це виконувач обов'язків заступника голови Національного банку Катерина Рожкова заявила в інтерв'ю виданню "Гордон", передає БізнесЦензор.

Винагорода повинна бути порівнянна з рівнем відповідальності і ризиків, які ти на себе покладаєш, приймаючи ті чи інші рішення. Це ж стресові ситуації, вони вимагають величезної кількості зусиль, мобілізації інтелектуальних здібностей.

"Що стосується Національного банку, рівень патріотизму нової команди, людей, які свідомо прийшли на меншу зарплату працювати, але з розумінням, що можуть щось зробити, - зашкалює. Мені приємно це відзначати, бо я - взагалі людина командна. І сьогодні я б не ставила питання зарплати для Нацбанку на перше місце ", - сказала Рожкова.

Заступник керівника Нацбанку уточнила, що розмір її посадового окладу становить 150 тис. грн.

"Я в доларах не міряю ... Знаю, що сьогодні мій оклад - 150 тис. грн. По-моєму, це навіть публікували. Скільки це в доларах, мені зараз складно порахувати", - сказала Рожкова.

За словами заступника голови НБУ, винагороду співробітників держорганів повинні бути порівнянні з рівнем відповідальності і ризиків, які співробітник на себе покладає, приймаючи ті чи інші рішення.

"Світова практика говорить про те, що зарплати співробітників держоргану повинні бути наближені до ринку в тій сфері, яку він регулює або в якій працює. В іншому випадку досить складно досягти рівноваги. Потрібно сказати, що проблема не завжди в корупції. Іноді хороші фахівці не йдуть працювати на державну службу, оскільки в приватному секторі зарплати вище. Адже у всіх сім'ї, діти - їх потрібно годувати ", - сказала Рожкова.

Рожкова також повідомила, що в наглядовому блоці НБУ зараз працює набагато більше людей, ніж потрібно для існуючої кількості банків. У зв'язку з цим, Нацбанку необхідно скоротити свою структуру, перерозподіливши завдання і функції та оптимізувавши якість роботи, не створюючи додаткового навантаження на фонд заробітної плати.

Як повідомлялося, зарплата глави Національного банку Валерії Гонтаревої в місяць становить 163 тис. гривень, її заступників - 150 тис. гривень.

Немає коментарів:

Дописати коментар