Про проведення Всеукраїнського семінару з питань поліпшення пенсійного забезпечення чорнобильців

Інформаційне повідомлення про проведення Всеукраїнського семінару з питань поліпшення пенсійного забезпечення чорнобильців.

ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ

27-29 липня 2016 року за ініціативою Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» проведено Всеукраїнський семінар з питань поліпшення пенсійного забезпечення інвалідів та інших категорій громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

В роботі семінару взяли участь 177 представників чорнобильської громади практично з усіх областей України. Найбільші делегації представили м. Київ та Київська область.

На семінарі жваво і гостро обговорювалися проблеми пенсійного забезпечення чорнобильців, яке, нажаль, до цього часу так і не покращилося. Напрацьовані законопроекти, спрямовані на покращення пенсійного забезпечення чорнобильців, не тільки не прийняті Верховною Радою України, але навіть не включені до порядку денного сесійних засідань. Практично всі присутні погодилися, що в першу чергу потрібно підвищувати мінімальні пенсії чорнобильцям, бо вижити на теперішню мінімальну пенсію хворій людині, (а чорнобильців здорових вже практично немає)  – неможливо.

Учасники семінару наполягали на прискоренні прийняття законопроектів, розроблених за участі громадськості, зокрема відомого законопроекту за №4442. Ставилося питання й про пенсії вдовам по втраті годувальника, зокрема, про те, що Управління Пенсійного фонду України неправомірно вимагають додаткові документи (первинні документи) для того, щоб вдові виплачувати 50% від пенсії померлого. Наголошувалось, що це недопустимо, бо померлий уже отримував пенсію на підставі наданих до Управління Пенсійного фонду України документів, які зберігаються у його справі і працівники Управління Пенсійного фонду України несуть відповідальність за їх збереження. Вдови ж скаржаться, що деякі документи із справи вилучено.

Обговорювалося також питання про пільговий вихід на пенсію із зменшенням на 8-10 років пенсійного віку. Наприклад, якщо у людини є відповідний статус постраждалого, то на підставі чорнобильського посвідчення Управління Пенсійного фонду України зобов’язані оформити пенсію із зменшенням пенсійного віку, призначивши мінімальний розмір пенсії, і якщо у людини не вистачає документів про заробітну плату, з тим, що недостаючі документи або будуть надані пізніше самим чорнобильцем, або Управління Пенсійного фонду України дасть запит на отримання таких документів у відповідні установи чи організації.

Учасникам семінару надали відповіді і пояснення відповідальні працівники Міністерства соціальної політики України і Пенсійного фонду України: Дейнега О.П. – Директор Департаменту соціального захисту постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи Міністерства соціальної політики України; Охріменко О.В.  – заступник директора Департаменту пенсійного забезпечення – начальник управління контролю та розгляду звернень громадян Пенсійного фонду України; Матюх О.В. – заступник директора Департаменту Пенсійного фонду України.

http://www.souzchernobyl.org/?section=3/&id=3189

Немає коментарів:

Дописати коментар