Не пільги, а гроші

Рівненська ОДА клопотатиме перед Кабміном про запровадження адресної грошової допомоги замість пільгового проїзду в громадському транспорті.

Цьогоріч витрати на перевезення пільговиків у транспорті мають відшкодовувати перевізникам не з державного, а з місцевих бюджетів.

Але фінансові можливості місцевих рад обмежені. Тож обласні чиновники, перевізники та громадськість спільно думали, як можна вирішити питання перевезення пільговиків у транспорті.

— Позиція Рівненської облдержадміністрації однозначна — ми підтримуватимемо соціально незахищені верстви населення. Однак потрібно розуміти і перевізників. Вони перевозять пільговиків і не мають жодного відшкодування. Тому така зустріч, насамперед, відбулася для того, аби почути обидві сторони та вирішити, як зняти соціальну напругу,  — розповів начальник управління інфраструктури та промисловості облдержадміністрації Федір Мисюра.

Зокрема, за словами одного перевізника, транспорт якого курсує у тучинському напрямку, за півроку автобусами пільговики проїхали безкоштовно на суму 160 тисяч гривень. І це лише в одну сторону.

— Загалом на сьогодні в області перевозять 9 пільгових категорій пасажирів. Це учасники бойових дій, інваліди і ті, хто їх супроводжує, діти-сироти, чорнобильці та інші. Проте є проблеми з пенсіонерами та дітьми з багатодітних сімей. Взяти на себе цей тягар власники автобусів не можуть, — розповів президент ГО «Союз перевізників України» Валентин Демчук.

Погодилися, що єдиним шляхом вирішення проблеми є надання пільговикам державної адресної допомоги. Бо тоді пільговику держава доплачувала б чи то до пенсії, чи то на рахунок певну суму на проїзд, яку він використовуватиме на власний розсуд.

У результаті люди у маршрутці себе відчуватимуть комфортно.

Рівненська ОДА клопотатиме перед Кабміном про запровадження адресної грошової допомоги замість пільгового проїзду у громадському транспорті.

http://rivnepost.rv.ua/m.php?id=70324

Немає коментарів:

Дописати коментар