Суперечки навколо відкритого доступу до реанімації

Верховна Рада не приймала законопроект про відкритий доступ до реанімаційних відділень. Про це повідомила на своїй сторінці в Facebook народний депутат України Ольга Богомолець.

«Прошу вважати цей мій пост офіційним зверненням до ЗМІ і спростуванням надрукованої інформації про начебто підтримку Верховною Радою законопроекту про відкритий доступ до реанімаційних відділень! Комітет охорони здоров'я свідомо, більшістю голосів не підтримав законопроект, який дозволяє відкритий доступ родичам в реанімаційні відділення для дорослих, саме розуміюючи небезпеку для роботи і життя лікарів і здоров'я інших пацієнтів, яку може створити неконтрольований доступ не підготовлених родичів в відділення, де кожна секунда роботи лікаря є золотою!!! », - написала Богомолець.

Також нардеп принесла свої співчуття лікарю, який отримав травми на роботі. Ольга Богомолець на своїй сторінці поділилася новиною про те, що в лікарні Житомира стався інцидент між родичем одного з пацієнтів і лікарем відділення. Відвідувач, дізнавшись, що лікар викликав поліцію для вирішення конфлікту, послав медика в нокаут. У жертві нападника діагностували перелом носа і закриту черепно-мозкову травму.

Проте, згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я №592 родичам таки дозволили відвідувати пацієнтів в реанімації. Цим же Наказом затверджено порядок допуску відвідувачів до пацієнтів, які перебувають на стаціонарному лікуванні у відділенні інтенсивної терапії.


-------------------------------------------------

Зареєстровано Міністерством юстиції
за N 883/29013 від 22.06.2016

Статус: Чинний

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
НАКАЗ
N 592                                                                                  15.06.2016
м.Київ
Про затвердження Порядку допуску відвідувачів до пацієнтів, які перебувають на стаціонарному лікуванні у відділенні інтенсивної терапії

Відповідно до статей 6, 64 Основ законодавства України про охорону здоров'я, статті 287 Цивільного Кодексу України, а також пункту 8 Положення про Міністерство охорони здоров'я України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 267, з метою покращення надання медичної допомоги та дотримання прав пацієнтів у відділенні інтенсивної терапії

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Порядок допуску відвідувачів до пацієнтів, які перебувають на стаціонарному лікуванні у відділенні інтенсивної терапії, що додається.

2. Міністру охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, керівникам структурних підрозділів з питань охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій забезпечити виконання цього наказу.

3. Медичному департаменту (В. Кравченко) забезпечити подання цього наказу у встановленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра – керівника апарату Р. Василишина.

5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

В.о. Міністра                                    В. Шафранський

  

Немає коментарів:

Дописати коментар