Завтра відкриваю новий фронт боротьби за права родин моїх побратимів по Чорнобилю

№507/22 25 серпня 2016 року

Департамент соціальної політики
Івано-Франківської облдержадміністрації
П. Лесі Бурдяк
Вул. Л. Курбаса,2,м. Івано – Франківськ,76018

Івано-Франківське обласне ГО
«Прикарпатбат Чорнобиль»
Пр. Лесі Українки,1/181,а/с 39, м. Калуш,77304

Шановна Леся Іванівна!

Івано-Франківське обласне ГО «Прикарпатбат Чорнобиль», що опікується родинами воїнів Івано-Франківського протипожежного батальйону (в/ч 6033),сформованого на принципах воєнного часу, змушене вдруге звертатися за допомогою щодо захисту дружин наших померлих побратимів. Статтею 48 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян,які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (надалі ЗУ №796-12) передбачено виплату одноразової компенсації сім’ям,які втратили годувальника із числа осіб,віднесених до учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС,смерть яких пов’язана з виконанням обов’язку військової служби по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС без жодних передумов.

Ігноруючи чинне законодавство Департамент соціальної політики виконкому Івано-Франківської міської ради та Управління праці та соціального захисту населення Косівської РДА відмовились виплачувати одноразову допомогу по втраті годувальника відповідно вдовам - Богдані Ботюк з Івано-Франківська та Галині Бойчук із села Космач Косівського району, яка призначається незалежно від працездатності.

Звертаємо Вашу увагу,що застосування аналогії закону в частині визначення поняття «годувальник» в спірних правовідносинах є необґрунтованим,оскільки ЗУ №796-12 є спеціальним законом. Їхнє посилання на норми Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» є надуманим,оскільки зазначений закон регулює виключно порядок призначення пенсій у зв’язку з втратою годувальника і не поширюється на правовідносини щодо призначення та виплати одноразової компенсації сім’ям,які втратили годувальника із числа чорнобильців.

Дана ситуація засвідчує,що керівники названих установ порушують вимоги частини 2 статті 19 Конституції України,тобто,чинять не в межах наданих повноважень. Ігнорується також норма статті 13 ЗУ №796-12,в якій зазначено відповідальність та обов’язок Держави щодо відшкодування втрати родині.

На підтвердження висловленого, додаю ксерокопію Ухвали Харківського апеляційного адміністративного суду, що розглядав аналогічне клопотання.

Голова ГО «Прикарпатбат Чорнобиль»                         / Ярослав Олійник /

https://www.facebook.com/oliynuk.yaroslav/posts/1180177642050193

Немає коментарів:

Дописати коментар