Майже всі українці "сидітимуть" на субсидії

Кожен другий українець вже за кілька місяців буде отримувати субсидію.

За підрахунками міністерства соціальної політики, під час опалювального сезону з 15 мільйонів сімей субсидію оформлять 9 мільйонів (зараз 6).

На даний момент одержувачі субсидій в середньому покривають 12% від реальної вартості “комуналки”, в опалювальний сезон цю суму збільшать до 15%. Скільки за послуги ЖКГ доведеться платити українцям, які оформили “знижку” від держави, і кого взагалі можуть позбавити допомоги.

Обов’язковий платіж: що більший дохід, то більше доведеться платити

“Коли сім’я отримує субсидію, то вона зобов’язана сплачувати обов’язкову частку платежу, встановлену органом соціального захисту. І це зрозуміло: держава не лише допомагає оплатити житлово-комунальні послуги, а й накладає обов’язок – певну частину цих послуг ви повинні оплачувати”, – пояснюють в Міністерстві соціальної політики.

Сума обов’язкового платежу залежить від доходу сім’ї та розраховується індивідуально. Наприклад, сім’ї з трьох осіб, яка живе на одну мінімальну зарплату, доведеться заплатити за “комуналку” всього 2,8% від свого доходу (42 гривні). Якщо ця ж сім’я буде жити на дві мінімальні зарплати (3 тисячі гривень), обов’язковий платіж збільшиться до 170 гривень (5,6%).

Однак уже незабаром платити доведеться більше. Так, зараз одержувачі субсидій покривають 12% нарахувань, з початком нового опалювального сезону оплатити доведеться 15%, пояснив міністр соцполітики Андрій Рева. Якщо працездатний член сім’ї офіційно не працює, при розрахунку субсидії, як заявив заступник Міністра соціальної політики Віталій Мущинін, будуть враховувати його дохід в розмірі двох прожиткових мінімумів (наразі 2900 гривень). Раніше для непрацюючого члена сім’ї рахували дохід в розмірі одного прожиткового мінімуму.

Варто відзначити, що субсидія нараховується на соціальну норму споживання, яка залежить від кількості осіб в сім’ї та площі житла. Ті, хто перевищує норму споживання, за “зайві” ресурси повинні платити повну вартість.

Згідно з постановою Кабміну, сім’я (з газовою плитою) з трьох осіб за місяць може використовувати 150 Квт/год електроенергії (решту не покриває субсидія). На опалювальний сезон, згідно з нормативом Кабміну, потрібно витрачати не більше ніж 1200 кубометрів газу.

До речі, українцям із середнім достатком субсидія взагалі не передбачена. Так, за даними Держстату, середня зарплата в Україні перевищила 5 тисяч гривень. Сім’я з трьох осіб (дитина і двоє дорослих) на місяць в середньому може отримувати 10 тисяч гривень, як пояснили в Мінсоцполітики, обов’язковий платіж в цьому разі становитиме 28% від доходу – 4,2 тисячі гривень.

http://businessua.com/zhkh-ta-blagoustrii/28522maizhe-vsi-ukrainci-siditimut-na-subsidii.html#

Немає коментарів:

Дописати коментар