60% українських пенсіонерів отримують пенсію нижче прожиткового мінімуму

7,5 мільйона українських пенсіонерів мають розрахунковий базовий розмір пенсії, менший за прожитковий мінімум. Причина у тому, що з 2012 року уряд не здійснює перерахунок призначених раніше пенсій. Про це повідомив глава Міністерства соціальної політики Андрій Рева, передає прес-служба відомства.

«З 2012 року осучаснення пенсій припинилося. Це означає, що тим, хто вийшов на пенсію до 2012 року, фактично виплати заморозили. І люди, маючи чималий стаж роботи і хороший заробіток свого часу, отримують зараз неперераховані пенсії. У результаті того, що цей процес було припинено, з 12,5 мільйонів пенсіонерів 7,5 мільйонів мають розрахунковий базовий розмір пенсії менший за прожитковий мінімум», – сказав Рева.

Згідно з українським законодавством, при призначенні пенсії людині береться її середня заробітна плата року оформлення пенсії: «Відповідно, ті, хто оформився на пенсію у 2010 році, і ті, хто оформився у 2016-му, мають різний розрахунковий розмір середньої заробітної плати».

Чиновник заявляє: для вирівнювання пенсій необхідно проводити щорічний перерахунок пенсій або осучаснення. Однак цього не було з 2012 року. Через це сьогодні є пенсіонери, які отримують пенсію у розмірі 920 грн., за мінімального її розміру на сьогодні 1074 грн.

При цьому прес-служба зазначає, що держава не може провести осучаснення пенсій через нестачу коштів у бюджеті Пенсійного фонду: «Міністерство соцполітики разом з Міністерством економічного розвитку і торгівлі і Міністерством фінансів, аналізуючи ситуацію, шукає сьогодні додаткові резерви, щоб отримати ресурс для осучаснення пенсій. І я вважаю, що без радикального підвищення заробітної плати отримати цей додатковий ресурс неможливо»,

Нагадаємо, соціальні стандарти в Україні з 1 травня зросли на 6%, як було передбачено у законі про Державний бюджет на 2016 рік. Так, прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, зріс на 5% – з 1 тисячі 74 гривень до 1 тисячі 130 гривень, мінімальна зарплата і прожитковий мінімум для працездатного населення збільшилися на 5% – з 1 тисячі 378 грвень до 1 тисячі 450 гривень.

Немає коментарів:

Дописати коментар