На Южно-Українській АЕС розкрадали держкошти: затримано кур'єра з 6 млн грн

 В Миколаївській області співробітники Служби безпеки України (СБУ) викрили факти розкрадання державних коштів в особливо великих розмірах керівниками Южно-Української атомної електростанції (ЮУАЕС). Про це в п’ятницю, 5 серпня, повідомив прес-відділ СБУ.

«Привласнення державних коштів ВП «Южно-Українська атомна електростанція» в особливо великих розмірах викрила Служба безпеки України на Миколаївщині. Зокрема оперативники спецслужби затримали кур’єра під час передачі шести мільйонів гривень готівки головному бухгалтеру одного з публічних акціонерних товариств (ПАТ)», – йдеться в повідомленні.

Правоохоронці встановили, що ці гроші отримано від ЮУАЕС у рамках виконання договору на реконструкцію та будівництво об’єктів Ташлицької гідроакумулюючої станції.

«З метою виведення коштів «у тінь», ПАТ у травні-серпні ц.р. провело низку безтоварних фінансово-господарських операцій із фіктивними структурами на загальну суму 20 мільйонів гривень за нібито поставлені будівельні матеріали», – заявили в службі безпеки.

Зараз у Харкові, Южноукраїнську, Первомайську та Вознесенську триває низка обшуків.

«Зокрема, вдома у бухгалтера вилучено близько 400 тисяч гривень та документація ПАТ. На одному із підприємств, що контролюється фактичним власником ПАТ, також вилучено 16 мішків бухгалтерської документації, яка підтверджує причетність фігурантів провадження до легалізації коштів через фіктивні підприємства», – уточнили в СБУ.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 205 (фіктивне підприємництво) та ч. 2 ст. 209 (відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом) Кримінального кодексу України. Зараз триває слідство.

http://nbnews.com.ua/ua/news/186617/

Немає коментарів:

Дописати коментар