Вітання з 25-ю річницею Незалежності України Державного агенства України з управління зоною відчуження

Шановні колеги та співвітчизники!

Чверть століття тому Україна здобула незалежність, реалізувавши споконвічну мрію українців про вільну державу, яка ось вже протягом двадцяти п’яти років прямує у майбутнє власним, обраним народом шляхом.

Для чорнобильців 2016 рік ознаменований багатьма датами та подіями: Президент України не лише оголосив його роком вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і пам'яті жертв Чорнобильської катастрофи, але й у день 30-річчя Чорнобильської катастрофи видав Указ про створення Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника. Одним з пріоритетів діяльності у зоні відчуження найближчим часом стане будівництво об’єктів альтернативної енергетики за допомогою вітчизняних та міжнародних інвесторів, що відкриває нові перспективи її розвитку як спеціальної зони промислового використання. До того ж, на мою думку, ця територія може стати науковим полігоном для вітчизняних та іноземних науковців з найсприятливішими умовами для проведення досліджень.

Нещодавно ми зробили черговий важливий крок з трансформації зони відчуження в територію змін та розвитку: на початку червня з двох перших енергоблоків ЧАЕС було вивантажене відпрацьоване ядерне паливо і переміщене до СВЯП, що завершило важливий етап підготовки до зняття станції з експлуатації. Крім цього, в листопаді місяці має бути здійснене насування нового безпечного конфайнмента над 4-м енергоблоком Чорнобильської АЕС.

Отже, у 25-й рік незалежності України та 30-й рік Чорнобильської катастрофи нас чекає завершення надзвичайно важливих заходів, які істотно підвищать рівень екобезпеки в зоні відчуження і у державі загалом.

Вірю, що ми впораємося.

Дозвольте від імені Державного агентства України з управління зоною відчуження привітати усіх зі знаменною датою – 25-ю річницею незалежності України.

Бажаю всім миру, злагоди, здійснення мрій і сподівань, впевненості у майбутньому, здоров’я та добробуту. Не сумніваюсь, що спільними зусиллями ми поборемо усі негаразди і побудуємо сильну, незалежну та квітучу європейську державу.

Голова ДАЗВ
Віталій Петрук

http://dazv.gov.ua/novini-ta-media/vsi-novyny/shanovni-kolegi-ta-spivvitchizniki-2.html

Немає коментарів:

Дописати коментар