Пенсії в Україні можуть знизити на 20%

У найближчі роки реальна пенсія в Україні може зменшитися на 20%, якщо не вжити відповідних заходів. Про це заявив економічний експерт Андрій Блінов.

- Ми - країна бідна з вкрай незбалансованої економікою. У той же час Україна - один з лідерів по навантаженню Пенсійного фонду на ВВП. Ця частка витрат сьогодні становить близько 12-13% і є однією з найвищих у світі. Хоча зазвичай така ситуація характерна для багатих країн з високими пенсіями, - зазначив експерт.

За словами Блінова, низький рівень пенсій пояснюється кількома причинами. В першу чергу, низьким рівнем ВВП. Зараз український ВВП становить близько 90 млрд доларів. Тоді як три роки тому це було 185 млрд доларів. Для порівняння, якщо взяти ВВП Польщі, то у них це 550 млрд доларів.

Ще одна причина, як зазначив Блінов, висока частка тіньового вектора. На сьогодні 40% української економіки знаходиться в тіні. Тобто мінімум 40% доходів і зарплат, з яких сплачується єдиний соціальний внесок (ЄСВ) до Пенсійного фонду. Людина, приміром, в реальності отримує 10 тис грн зарплати, але офіційно його дохід становить близько 4 тис грн. Ось з цієї суми і розраховується його пенсія. Тому він може претендувати на пенсію в розмірі 30-40% від свого офіційного окладу. Це і виходить 1200-1600 грн.

Є ще одна причина низьких пенсій — демографія. Українці - старіюча нація. Тому, щоб пенсії були на належному рівні, потрібно витримувати певне співвідношення між працюючими і пенсіонерами. У нас один працюючий утримує більше, ніж одна людини. При 40 млн населення необхідно, щоб хоча б 25 млн чоловік працювали і сплачували єдиний соціальний внесок. У нас ЄСВ платить менше 10 млн осіб при працездатних 18 млн. Фактично всі пенсії у нас фінансує 9,5 млн чоловік. При такому співвідношенні ніколи не буде високих пенсій, — підкреслив експерт.

http://businessua.com/robota/27946pensii-v-ukraini-mozhut-zniziti-na-20.html

Немає коментарів:

Дописати коментар