Медичне страхування може з'явитися в Україні вже з 1 січня 2018 року

Загальнообов'язкове державне соціальне медичне страхування може з'явитися в Україні вже з 1 січня 2018 року.

Принаймні це у своєму законопроекті, винесеному на розгляд Верховної Ради, пропонує запровадити голова парламентського комітету з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець, передає УНІАН.

Автор законопроекту пояснила, що у зв'язку з подальшим погіршенням економічної ситуації держава не зможе забезпечити потреби населення в охороні здоров'я за рахунок бюджетних коштів. Тому, на думку Богомолець, - страхова медицина і є вирішенням проблеми.

При впровадженні загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування за рахунок цільових страхових внесків з доходів громадян формуватимуться кошти на медичне забезпечення.

В ідеалі такий підхід повинен забезпечити безоплатне надання застрахованим особам медичних послуг у разі настання страхового випадку в обсязі і на умовах, передбачених програмою страхування на всій території України. При цьому застрахованими особами стануть всі громадяни країни, у тому числі непрацюючі пенсіонери, інваліди, студенти і діти до 16 років.

Правовідносини між страховиками, страхувальниками, застрахованими особами та установами охорони здоров'я регулюватимуться на договірній основі.

Ще один плюс страхової медицини Богомолець вбачає в тому, що вона сприятиме розвитку конкуренції між медичними закладами.

Немає коментарів:

Дописати коментар