Чорнобиль на полотнах Віктора Бистрякова (відео)

«Чорнобиль – відлуння душі». Виставка робіт художника Віктора Бистрякова під такою назвою відкрилася в Чернігівському Колегіумі. Вона приурочена до 30-річчя Чорнобильської трагедії. До Чернігова митець привіз частину картин з цієї серії, він вважає: тема Чорнобиля – вічна.

«І просурмив третій ангел» — серія робіт на чорнобильську тематику, якою художник Віктор Бистряков займається вже тридцять років. Написані за останні п’ять, заслужений діяч мистецтв представляє в Чернігові. Картини складають експозицію «Чорнобиль – відлуння душі», побачити яку можна в Колегіумі на Валу. Цикл робіт не завершено, каже Віктор Бистряков, адже тема безкінечна. Згадує розповіді про трагедію батьків дружини, які родом з Прип’яті.

Віктор Бистряков, художник: «Ніхто не знав, що трапилося. Діти, як завше, їли морозиво, люди прали. Розповідали, як молоденька дівчина вагітна мила голову у річці, прала… І воно в мені сидить, думаю, обов’язково ще довершу. Трошки ще, робіт десять».

Художник радіє, що його роботи «пішли в люди». Прагнув, аби глядачі задумалися над тим, якого страшного лиха може наробити людина, відчуваючи себе земним господарем. Каже, усі картини дорогі серцю, і жодну з них не хотів би переробити чи доповнити.

Віктор Бистряков: «Зробив і думаєш, ну, слава Богу, вона вже від мене відвернулась, значить, я все закінчив. Вони вже живуть самостійно, своїм життям. Кожна робота висмоктала все!»

Серед відвідувачів виставки і ліквідатори аварії на ЧАЕС. Вони подякували Віктору Бистрякову за те, що він показує таку важливу тему і побажали наснаги в творчості.


http://chodtrk.com.ua/?p=38461

Немає коментарів:

Дописати коментар