Звернення Благодійної організації "Чорнобильський фонд здоров'я"

Благодійна організація «Чорнобильський фонд здоров’я» відповідно до законодавства України, своєї статутної мети, в інтересах громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи здійснює благодійну діяльність та відкрила низку благодійних програм. Програми орієнтовані на покращення соціального забезпечення чорнобильців, яким компенсації та пільги повинні надаватися державою та органами місцевого самоврядування безоплатно.

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування благодійної допомоги» від 2 вересня 2014 року № 1668-VII, встановлено, що суми коштів, отриманих благодійниками-фізичними особами (які внесені в Реєстр волонтерів АТО) на банківські рахунки для надання благодійної допомоги на користь АТО, не включатимуться в загальний місячний (річний) оподатковуваний доход платника податку на доходи фізичних осіб.

На думку Благодійної організації «Чорнобильський фонд здоров’я», така ситуація є вкрай несправедливою по відношенню до чорнобильців. Міжнародні благодійники при наданні благодійної допомоги чорнобильцям не мають бажання ще й сплачувати з цього податки. Державне недофінансування статей чорнобильського закону тягне масові народні обурення, отримання податків з нульових доходів не приносить користь державі.

Своєчасне внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування отриманої чорнобильцями благодійної допомоги, створить умови для надходження в Україну великих обсягів благодійної допомоги, що суттєво зменшить навантаження на державний та місцеві бюджети в межах виконання Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28 лютого 1991 року № 796-ХІІ.

Благодійна організація «Чорнобильський фонд здоров’я» просить підтримати Петицію Президенту України про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування благодійної допомоги, отриманої фізичними особами – громадянами, постраждалими внаслідок Чорнобильської катастрофи, та не включати такі суми в загальний місячний (річний) оподатковуваний доход платника податку на доходи фізичних осіб.

Петиція Президенту України на сторінці офіційного Інтернет–представництва Президента України: посилання

Немає коментарів:

Дописати коментар