Кабмін в чергове прийняв дискримінаційні норми щодо внутрішньо переміщених осіб

Кабмін в чергове прийняв дискримінаційні норми щодо внутрішньо переміщених осіб. Про це на своїй сторінці в соцмережі написала народний депутат України Наталія Веселова.

«У пакеті з 509 постановою було проголосовано постанову 637, яка не проходило громадського обговорення, незважаючи на те, що стосується долі близько 2 мільйонів громадян України», - написала Веселова.

Нардеп висловила основні зауваження до постанови 637:

«1. До соціальних виплат віднесли субсидії, пенсії, довічне утримання і державні стипендії, що суперечить як українським законодавством, так і нормам міжнародного права.

Субсидія - це адресне відшкодування витрат на оплату комунальних послуг.

Пенсія - за рішенням ЄСПЛ це майно людини, виплачується незалежно від місця проживання. Пенсія - це угода між державою і громадянином, сплачується довічно з коштів Пенсійного фонду України.

Довічні стипендії призначаються за значні досягнення громадянина і не мають ніякого відношення до місця проживання.

Доцільно було виключити ці види виплат з постанови.

2. Вводиться монополія «Ощадбанку».

Це пряме порушення Конституції і законодавства України в частині сприяння конкуренції на ринках України. Ця норма містить ознаки корупції.

3. Вводиться норма прийняття рішень про призначення (відновлення) виплат рішенням комісії незалежно від обставин.

На обстеження соцінспекторів дається 15 днів, на прийняття рішення комісією - ще 15. На призначення - 10.

Тобто ВПО чекатиме призначення допомоги мінімум 40 днів. А на практиці це становить близько двох-трьох місяців.

4. Неприпустимо прив'язувати виплату допомоги переселенцям з актом обстеження матеріально-побутових умов, якщо це не передбачено спеціальними законами і підзаконними актами, згідно з якими призначається окремий вид допомоги.

5. Крім того в черговий раз застосовується обмеження права на свободу пересування особи, застосовуючи норму про повідомлення органів соцзахисту про своє проживання в 10-денний термін, а реагування на вимогу соцінспекторів з'явитися на прийом протягом 3-х днів дискримінує переселенців і прирівнює їх до осіб, які перебувають на особливому контролі як підозрюваних у злочині.

6. До переселенцям застосовуються жорсткі санкції у вигляді припинення дії довідки і виплати допомоги строком на 2 або 6 місяців », - повідомила свої зауваження Веселова.

За її словами, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман не дозволив народному депутату озвучити зауваження і пропозиції. І в усній формі доручив Мінсоцполітики доопрацювати постанову з громадськістю та народними депутатами.

«У разі затвердження проекту змін до Постанови №637 та додані до нього Порядки в існуючому форматі, наслідками будуть:
  • Порушення не тільки спеціального законодавства, але норм Конституції України, міжнародного права і в цілому фундаментальних принципів права і правової держави;
  • Нівелювання принципу пріоритетності і невідчужуваності прав людини;
  • Обмеження в засобах для існування найбільш уразливих категорій громадян;
  • Посилення недовіри до уряду і держави в цілому як з боку громадян, так з боку громадського сектору та міжнародних / іноземних партнерів;
  • ослаблення іміджу України як європейської демократичної держави на міжнародній арені », - написала народний депутат.

Немає коментарів:

Дописати коментар