Обіцянки-цяцянки

В свій час Наталія Королевська обіцяла українцям 1000 евро заробітної плати. Проте такі обіцянки виявилися нічим іншим, як звичайнісіньким популізмом і брехнею.

Мабуть, щось подібне відбувається зараз із прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом. Останнім часом прем'єр-міністр Володимир Гройсман вражає громадськість своїми заявами. Нещодавно він сказав, що зарплата в тисячу євро - це ніяка не утопія, а реальність, яка цілком може статися і в Україні.

Про це прем'єр повідомив під час презентації плану Кабміну і пообіцяв: Україна увійде в епоху макростабілізації вже в середньостроковій перспективі. Отже, пенсія, яка згідно із законом в середньому становить трохи менше половини зарплати, становитиме 400-500 євро? Чи станеться це і коли?

Насамперед, розберемося, що таке середньострокова перспектива? Журналісти з'ясували, що за світовими стандартами короткострокова перспектива - це 1-2 роки, середньострокова - 3-5 років, довгострокова - понад п'ять років. Але, на жаль, ситуація, що склалася в українській економіці, диктує свої правила, і короткостроковою перспективою у нас тепер називають період в декілька місяців, а середньостроковою - 1-2 роки. А як будуть розвиватися події через кілька років, ніхто навіть не загадує. Так що, говорячи про терміни, прем'єр, найімовірніше, мав на увазі 2016-2017 роки.

Ще більше питань викликає обіцянка середньої зарплати в 1000 євро. Як відомо, зростання зарплат нерозривно пов'язане з ростом економіки. Для того, щоб зарплати зросли з нинішніх 150 євро до 1000 євро, ВВП повинен збільшитися в 6-7 разів. Тут не обійтися без різкого зростання економіки. Для цього потрібно або знайти поклади золота, нафти або залучити ціле море інвестицій, що звучить нереально. Але навіть якщо раптом станеться диво, для підвищення ВВП в 6-7 разів повинно пройти близько 10 років.

Так що поки благі роздуми Гройсмана про те, що потрібно розвивати бізнес і національну економіку, навіть не надавши плану такого стрибка економіки, поки нічим не підкріплені.

- Я б хотів, щоб кожен з вас отримував нормальну зарплату, щоб ви без страху ходили по вулицях, щоб ви приходили до лікувального закладу і отримували якісне лікування..., - тим часом продовжує запевняти прем'єр.

Однак, на жаль, і ці слова Гройсмана сприймаються не більше як загравання з народом. Ну або як просто блакитні мрії.

Немає коментарів:

Дописати коментар