Для тих. хто отримує пенсію 949 гривень з'явилася надія

В українців, які отримують пенсії в розмірі 949 гривень, з'явилася надія на підвищення пенсійних виплат. Комітет Верховної Ради з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення на своєму засіданні розглянув законопроект про внесення змін до Закону про загальнообов'язкове пенсійне державне страхування (щодо приведення його правових норм у відповідність з Конституцією).

Ні в вересні минулого року, ні з 1 травня 2016 року пенсійні виплати людей, які отримують 949 гривень не змінилися, хіба що деяким підняли буквально на декілька гривень.

Під час обговорення проекту зазначалося, що згідно з пенсійною реформою з 1 жовтня 2011 року вік виходу на пенсію для жінок кожні півроку збільшувався з 55 до 60 років, але жінкам було надано право вийти на пенсію відразу після досягнення 55 років. При цьому розмір їх пенсії зменшувався на 0,5% за кожний повний або неповний місяць дострокового виходу на пенсію. Тому склалася ситуація, при якій у деяких жінок розмір пенсійної виплати не відповідає рівню прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Комітет рекомендує парламенту прийняти документ за основу. Якщо депутати ухвалять цей законопроект, сума пенсійних виплат для таких жінок буде виплачуватися на рівні соціального стандарту.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що на початок року в Україні більше 500 тисяч пенсіонерів отримують пенсійні виплати менше прожиткового мінімуму.

Немає коментарів:

Дописати коментар