Хто платитиме 18%-й податок з пенсій

Віце-прем'єр Павло Розенко розповів, що оподаткування пенсіонерів, які отримують пенсії понад 10 тис. грн в Україні, торкнеться лише 11 тис. громадян. Їм доведеться сплачувати з пенсій податок, розміром 18% від суми пенсійної виплати. На думку Розенка, саме так досягнули соціальної справедливості.

"Те, що Рада залишила оподаткування пенсій більше 10 прожиткових мінімумів, я повністю підтримую. Це торкнеться близько 11 тис. пенсіонерів. І мова йде не про доходи Пенсійного фонду, хоча при оподаткуванні пенсій бюджету в 2015 році отримав понад 1 млрд гривень, а про соціальну справедливість. Зараз буде кілька десятків мільйонів гривень. Тобто, це невеликі суми, але питання не в сумі, а в соціальній справедливості.", - зауважив Розенко.

Розенко зауважив, що ті пенсіонери, які отримують пенсію від 4 тис. до 10 тис. не платитимуть податки. Серед них левова частина - колишні чорнобильці, науково-технічні працівники та військові. Загалом, оподаткування пенсій скасували понад 350 тис. пенсіонерів в той час, як працюючим пенсіонерам залишили норму про 80% виплату пенсії до кінця цього року. Якщо б цю виплату прибрати, то бюджет не доотримав би понад 1,5 млрд. грн. , а для пенсіонерів це дійсно була б суттєва новація. Відтак, скасування оподаткування практично не змінить і без того злиденне існування цієї категорії населення. Крім того, із своїх пенсійних виплат вони ще змушені платити 1,5 % військового збору.

http://businessua.com/robota/26720hto-platitime-18-i-podatok-z-pensii.html#

Немає коментарів:

Дописати коментар