Пенсiонерка на конкретному прикладi вщент розбила iдею Розенка

Так, iз липня вартiсть опалення та гарячої води знову зросте -- майже вдвiчi! Втiм оригiнальний вихiд iз ситуацiї днями запропонував вiце-прем'єр-мiнiстр Павло Розенко. Вiн закликав українцiв... вiдмовлятися вiд газу.

"Для жителiв сiльських територiй це перспективно в планi енергозбереження, -- певен урядовець. -- Це радикальний крок -- необхiдно думати над вiдмовою вiд споживання газу". Натомiсть мiнiстр пропонує палити хати дровами.

Але чи дiйсно це "перспективно" й вигiдно? Допомогла газеті Експрес порахувати пенсiонерка з невеликого села, яка опалює оселю дровами.


Нiна Сiнько з Iванополя живе сама -- чоловiка та дiтей у неї немає. Тож 64-рiчна пенсiонерка розраховує лише на себе. "Замолоду я жила в цiй хатi разом iз батьками, -- каже Нiна Iванiвна. -- Тодi ми палили вугiллям. Тонна вартувала 13 рублiв. За зиму спалювали 4 тонни, зате в хатi було дуже тепло. У 90-тi роки на нашiй вулицi провели газ, але батько тодi вже помер, а в нас iз мамою-пенсiонеркою не було грошей на це. Потiм мама померла -- i вже 11 рокiв я живу сама. З моєю мiнiмальною пенсiєю навiть мрiяти не можна про пiдключення газу. Тож палю дровами".

Але й дрова тепер стали "золотi". Торiк кубометр їх вартував 340 гривень. Нинi -- вже 400. Щоби натопити добре хату, на зиму слiд заготовити 15 -- 20 кубiв. У грошах це 6 -- 8 тисяч гривень. "У мене таких грошей нема -- пенсiя лише 1100 гривень, -- каже Нiна Iванiвна. -- Тож купую на зиму 8 -- 10 кубiв порубаних дров, якi обходяться менi у 3500 -- 4000 гривень. Тобто майже в чотири мої пенсiї".

Куплених дров на всю зиму пенсiонерцi не вистачає, тож вона мусить економити й палити пiчку ледь-ледь. Панi Нiна зiзнається, що взимку в хатi температура не перевищує 9 -- 10 градусiв. Я вражено дивлюся на господиню -- не може бути! А вона у вiдповiдь сумно посмiхається: "Холодно, звiсно, але терплю, щоби дрова економити. А на початку весни, буває, надворi навiть теплiше, нiж у мене в хатi..."

Вiдсутнiсть газового опалення додає пенсiонерцi й iнших витрат. Адже їжу якось треба готувати, тож вона купує скраплений газ у балонах. А вiн нинi теж дорого коштує -- за балон треба вiддати майже 300 гривень. "Готую я собi зовсiм мало, -- пояснює панi Нiна. -- Тому балона менi вистачає на два мiсяцi. Але це теж витрати. Iнодi готую їжу на електроплитцi, а вона струм добре тягне, тодi за електрику взимку набiгає по 100 гривень за мiсяць".

Подумки пiдраховую витрати пенсiонерки. Чотири тисячi на дрова -- це щоби не замерзнути зовсiм. Тобто впродовж року жiнка має вiдкладати з кожної пенсiї 300 -- 400 гривень. За свiтло -- 100 гривень щомiсяця, за газ у балонах -- 150 гривень. Тож "альтернативне паливо" забирає з її мiзерного бюджету 500 -- 600 гривень щомiсяця. Що ж лишається з пенсiї? Стiльки ж -- пiвтисячi гривень на мiсяць.

Як же можна вижити на такi грошi?! Нiна Сiнько махає рукою: "Не питайте. Взимку сиджу в холоднiй хатi. Бо якби палила дровами на повну силу, то вiддавала б за них усю пенсiю. Та, зрештою, хiба тiльки я так живу?"

Тож нещодавнi слова вiце-прем'єра Розенка про перспективнiсть опалення дровами викликають у жiнки гiрку посмiшку. "Нехай приїздить сюди й перезимує на дровах за мою пенсiю, -- пропонує вона. -- Але певна, що вiн i дня не витримає в холоднiй хатi -- втече назад у Київ. Нашi мiнiстри на словах усi дуже розумнi, але реальне життя зовсiм iнше".

Сергiй БОВКУН

http://m.expres.ua/#!/n/186312

3 коментарі:

  1. І ЦЕ ТАКЕ ТВОРИТЬСЯ У 21СТОРІЧІ....

    ВідповістиВидалити
  2. Додай. У вільній Україні, яка мріє про європейські стандарти життя

    ВідповістиВидалити
  3. Это не страна, а такое впечатление как будто сплошной дурдом. В сентябре 2015 года увеличили минимальный прожиточный уровень до 1074 грн., что должно увеличить и размер минимальной пенсии по возрасту с 949 до 1074 грн.. Но жена как получала 949 грн. так и получает. Обращались два раза в КМУ, там все направляли в местный ПФ. От туда давли такой ответ что человек с ясным мышлением не может понять. Как это постановление КМУ принятое в 2008 г. не позволяет выполнить постановление КМУ принятое в 2015 г..Зачем принимать постановление в 2015 если выполнено оно не может из-за постановления принятого в 2008г. Все казалось бы это понимают но люди как получали 949 грн. так и получают. Советуют в пенсионном фонде обращаться в суд и решать через суд. Представьте пенсионера с пенсией в 949 грн., который будет судиться с государственным органом. Диагноз - какой то дебилизм.

    ВідповістиВидалити