Україна не може собі дозволити монетизацію пільг – експерт

Нинішня система пільг є несправедливою до населення сіл і невеликих міст, вважають у консалтинговій компанії AFS.

"Наприклад, учасники бойових дій в Афганістані мають величезні пільги на комунальні послуги, право безкоштовно їздити всіма видами транспорту. Житель Києва чи Харкова може такі привілеї використовувати сповна, а ось мешканець села — ні. Там не потрібно платити комуналку, немає метро, трамваїв і тролейбусів. Тому правильно було б монетизувати пільги", – пояснює порталу "Знай" аналітик Володимир Марченко.

"Пільги у тому вигляді, в якому ми їх зараз маємо, — це радянська модель. В тій державі вона була виправдана, бо всі підприємства були державними, облік коштів, послуг ресурсів, які споживало населення, був дуже на низькому рівні. Останні 20 років ситуація у нас зовсім інша", – вважає фахівець. Основною проблемою, на думку експерта, є те, що держава дає пільги за документами, а приватні компанії відмовляються їх забезпечувати, бо не мають відшкодувань із державного бюджету. "Ефекту від таких пільг немає", – каже Марченко.

Напередодні прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що до кінця року більшість пільг монетезують.

"Дивлячись на зовнішні борги України, погане наповнення бюджету та проблеми в державі, думаю, це буде псевдомонетизація. Аби зекономити державні гроші, влада просто забере більшість пільг. Монетизує їх лише пенсіонерам, інвалідам і матерям-одиначкам. За великим рахунком, замість пільг кожній людині повинна бути доплата понад 1,5 тисяч гривень. Пільговиків у нас більше 5 мільйонів. У держави немає таких ресурсів", – каже Володимир Марченко.

http://7dniv.info/economics/75829-ukraiina-ne-mozhe-sob-dozvoliti-monetizaciu-plg-ekspert.html

Немає коментарів:

Дописати коментар