Мінфін наполягає на проведенні пенсійної реформи вже в цьому році

Проведення в Україні пенсійної та бюджетної реформи є складовою програми реформ, схваленої МВФ

Міністерство фінансів України наполягає на проведенні пенсійної реформи, а також змін в процесі формування бюджету вже в поточному році. Про це повідомив міністр фінансів України Олександр Данилюк під час щорічних зборів Європейського банку реконструкції та розвитку в Лондоні, передає "УНІАН".

"Нам дуже важливо почати пенсійну реформу. Крім того, для мене і для країни важливо змінити бюджетний процес. І ми зробимо це вже в цьому році, - сказав Данилюк. - Це те, що ми не змогли зробити в попередні роки. Нам треба змінити філософію державних фінансів. потрібно зробити їх більш прозорими, щоб державні гроші витрачалися на те, що виключно необхідно країні ".

Проведення в Україні пенсійної та бюджетної реформи є складовою програми реформ, схваленої Міжнародним валютним фондом у березні 2015 року. Нормативна база для проведення пенсійної реформи була напрацьована ще в 2015 році, і перші кроки по зміні пенсійної системи в Україні повинні були бути зроблені вже з початку 2016 року. Однак в силу цілого ряду причин політичного і економічного характеру реформа була відкладена, а рішення - не прийняті. Новий уряд Володимира Гройсмана, яка приступила до виконання обов'язків в середині квітня поточного року - після подолання глибокої парламентської і урядової кризи в Україні, заявило про те, що повернеться до пенсійної реформи, назвавши її пріоритетом своєї роботи.

Відносно бюджету нове уряду наголошувало на необхідності переходу до трирічного бюджетного планування, що включає визначення ключових сфер державного фінансування і демонстрації державних витрат в режимі реального часу в максимально прозорій формі.

Немає коментарів:

Дописати коментар