Держава не дбає про чорнобильців

Кожен четвертий чорнобилець - інвалід, а від держави допомоги немає

Протягом останніх двох років у ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС забрали рекордну кількість пільг. Більшість із них сьогодні не мають можливості здійснювати медичне лікування самостійно, а держава “закриває очі” на їхні потреби. Про це повідомив голова Партії Пенсіонерів України Микола Кукуріка, інформує "Час Закарпаття".

«В Україні нараховують понад 210 тис. ліквідаторів аварії на ЧАЕС, кожен четвертий з яких отримав інвалідність саме через згубну дію радіоактивних речовин. Пенсії по інвалідності, які обіцяли чорнобильцям, на сьогодні держава не виплачує. Норми про 6,8,10- кратний прожитковий мінімум не виконуються, в той час, коли на святкування самої події з бюджету скерували понад 200 млн. грн.», - повідомив Кукуріка.

Також Кукуріка нагадав, що сьогодні рішення судів щодо виплат пенсій чорнобильцям не виконуються, а людям платять лише 10% від визнаного судом боргу.

“Кабінет міністрів України має право сплачувати чорнобильцям лише мізерну суму, яку визначив суд, а це - лише 10% боргу. Залишок суми видається векселями, термін дії яких до 7 років з відстрочкою платежів ще на 2 роки. Таку позицію уряд пояснив просто: “Для негайного і повного виконання рішень судів грошей немає”.”, - пояснив голова ППУ.

Немає коментарів:

Дописати коментар