Волинські чорнобильці просять виділити додаткові кошти на санаторні путівки

Під час засідання виконавчого комітету сьогодні, 20 квітня, начальник управління охорони здоров’я Луцької міської ради Микола Якимчук повідомив, що останніми роками спостерігається тенденція зменшення кількості путівок, котрі закуповують у департаменті соціального захисту обласної державної адміністрації за кошти субвенції державного бюджету для санаторно-курортного оздоровлення.

З його слів, з метою поліпшення цієї ситуації, Союз чорнобильців України разом з міською владою звертались до Міністерства охорони здоров’я з проханням надати додаткові кошти для санаторно-курортного лікування пільгових категорій населення в більш повному об’ємі.

Як пояснили медичні фахівці міста, до 2015 року проводились регулярні закупівлі таких путівок, а з 2015-го і в поточному році усі закупівлі відбуваються за рахунок департаменту захисту населення Волинської ОДА.

«До 2015 року забезпечення чорнобильців путівками до санаторіїв лишалось бажати кращим. Але з 2015 року у зв’язку зі змінами до закону про соціальний захист постраждалого від аварії на ЧАЕС населення практично проблем з забезпеченням путівками немає. Зокрема, за станом на сьогодні 149 осіб серед ліквідаторів першої категорії і 15 дітей, інвалідність яких пов’язана з Чорнобилем, перебувають на обліку», - запевняють лікарі.

Натомість, голова обласного товариства «Спілки «Чорнобиль» Ростислав Кухтей запевняє, що медичне забезпечення чорнобильців катастрофічне не тільки у Луцьку, а й на території України. Про це інформує інформаційний портал "Волинь".

Немає коментарів:

Дописати коментар