На Дрогобиччині вшанували найстаршого ліквідатора аварії на Чорнобильській АЕС

Напередодні трагічної дати в історії України - 30-річчя найбільшої та найжахливішої за всю історію людства техногенної аварії на Чорнобильській АЕС, масштаби якої набули характеру велетенської екологічної катастрофи, що зачепила життя десятків мільйонів людей в Україні голова районної громадської організації потерпілих від аварії на Чорнобильській АЕС «Захист» Василь Шевчук та заступник керівника управління праці та соціального захисту Дрогобицької райдержадміністрації Михайло Живчин відвідали найстаршого учасника ліквідації чорнобильської катастрофи, що проживає в Дрогобицькому районі – Емілія Черхавського.

87-річного мешканця села Унятичі щиро прийшли привітати та вручити квіти й скромні подарунки районні гості, сільський голова Михайло Мотолінець та секретар сільської ради Любов Костенко. Вони побажали, в першу чергу, міцного здоров’я, довгих років життя, радості від дітей, внуків та правнуків.

Сім’ю Черхавських в селі добре знають, як доброзичливу, працелюбну, патріотичну та християнську родину. Внук пана Емілія вже майже рік захищає нашу державу на сході країни і вся родина з нетерпінням чекає повернення героя живим і здоровим.


Зі сльозами на очах згадує Емілій Черхавський, як йшовши на роботу 26 квітня 1986 року на своє автотранспортне підприємство, він навіть не підозрював, що до кінця зміни опиниться в Києві, а згодом і в Чорнобилі. Але ентузіазму та життєвій енергії цього поважного чоловіка можна по доброму позаздрити, адже разом з дружиною вони тримають невелике господарство, мають город, зараз готуються до Великодніх свят.

Також Михайло Живчин, Василь Шевчук разом з селищним головою Підбужа Марією Куцір та Мирославою Павлик - вдовою «чорнобильця» Михайла Павлика, який завчасно пішов з життя, прийшли покласти квіти на могилу та запалити свічку пам'яті, людині, яка віддала своє здоров’я, а потім і життя, рятуючи мирних людей від тяжких наслідків найбільшої у світі техногенної катастрофи.
Нагадаємо, що у вівторок, 26 квітня в Дрогобичі, біля пожежної частини встановлять меморіальний знак, біля якого відбудуться  заходи із вшанування пам’яті загиблих пожежних та ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС. А згодом на цьому місці буде встановлено і пам’ятник, проект якого вже узгоджується.

Довідково

В результаті аварії на Чорнобильській АЕС радіацією забруднено понад 54 тис. кв. км території, постраждало понад 3,4 млн. людей, з яких 1,5 млн. — діти.

Смертоносна пляма накрила понад 1000 українських міст і сіл, а на карті України з'явилась 30-кілометрова «зона відчуження».

http://drohobych-rda.gov.ua/main/8834-na-drogobichchin-vshanuvali-naystarshogo-lkvdatora-avaryi-na-chornobilsky-aes.html

Немає коментарів:

Дописати коментар