Волинський нардеп хоче компенсацію від Росії за Чорнобиль

Народний депутат від Луцька Ігор Лапін вимагає міжнародного суду щодо стягнення з Російської Федерації компенсації за Чорнобильську катастрофу.

Лист на ім’я міністра юстиції Павла Петренка він опублікував на своїй сторінці у Facebook.

«Нещодавно суд Нью-Йорка, через 15 років після трагедії, зобов’язав Іран виплатити сім’ям жертв терактів 11 вересня 2001 року компенсацію в розмірі понад $10,5 млрд. Після Чорнобильської трагедії минуло 30 років. Це є чи не найбільшою проблемою, успадкованою Україною від Радянського Союзу, і чи не найдорожчими для нас виявилися витрати на мінімізацію наслідків Чорнобильської катастрофи», ‒ пише Лапін в коментарі до документа.

«В перші роки незалежності, незважаючи на важку економічну кризу та інфляцію, країні довелося виділяти 15% ВВП на чорнобильські програми, сьогодні на ці цілі йде приблизно 5% ВВП. Нами було витрачено сотні мільярдів гривень на подолання наслідків та підтримку людей, що постраждали внаслідок катастрофи. При цьому Російська Федерація, яка є правонаступницею СРСР всі ці роки залишалась осторонь цієї проблеми», ‒ продовжує нардеп.

«У зв’язку з цим та керуючись ст.16 закону України «Про статус народного депутата України» ПРОШУ Міністерство юстиції вивчити світовий досвід з вирішення. Наприклад, у 2000 році парламент Німеччини прийняв закон «Про створення фонду «Пам’ять, відповідальність і майбутнє» з метою виплат компенсацій остарбайтерам країн колишнього Союзу. Крім Німеччини виплати компенсацій жертвам нацизму з 1999 також виробляє Австрія. За результатами досліджень світового досвіду та світового права, прошу підготувати судові позови до міжнародних установ щодо стягнення компенсації з Російської Федерації», ‒ йдеться в листі за підписом Лапіна.


Крім того, нардеп звернувся до міністра фінансів Наталії Яресько з тим, аби вона, за можливості, надала оцінку, скільки всього коштів у доларовому еквіваленті було спрямовано на різноманітні чорнобильські програми за роки незалежності України.


http://ar.volyn.ua/20160414-volynskyj-nardep-hoche-kompensatsiyu-vid-rosiji-za-chornobyl/

7 коментарів:

 1. Вообще правильно поставлен вопрос. Россия правоприемник СССР.Но кто теперь согласится надо раньше было думать.

  ВідповістиВидалити
 2. Не смешите народ.Для кого правильно поставлен вопрос? Разве что для себя любимого, для пиара.

  ВідповістиВидалити
 3. Сергій Р., м. Київ14 квіт. 2016 р., 18:13:00

  Я вважаю, що Росія має нести відповідальність, а звідси і витрати, пов’язані з Чорнобильською катастрофою. Хай президент, уряд та депутати шукають механізми як це зробити. Якщо депутат Лапін підняв це питання, то нехай згодом звітує перед громадськість, що ним зроблено в цьому напрямку. Якщо мовчатиме, то це дійсно піар.

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Они не могут вернуть (арды) Януковича Не вводи людей в обман. Они с ней торгуют втихаря, Ждите, уже вернули ПИАР, для вас--Великая сила Надо долбать СЧУ и делать по справедливости.

   Видалити
 4. америка вже допомогла?...,тепер черга за Росією... Идіоти,замість того,щоб працювати сказки для людей складають, і заставляють вірити... Та вже, нема таких!!!

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Роззуй очі вата …Росія вже 2 роки конкретно допомагає на Донбасі.

   Видалити
 5. Шановні дописувачі коментарів! Звертаємо вашу увагу на те, що наш ресурс не є майданчиком для політичних дискусій. Ми висвітлюємо питання і вітаємо дискусії, які пов’язані з Чорнобильською катастрофою та соціальним захистом громадян, які постраждали від її наслідків. Окремі матеріали, які нами розташовуються та стосуються аварії на ЧАЕС, можуть нести у собі думки і позиції з політичною спрямованістю окремих посадових осіб, однак це не означає, що це є приводом для початку будь-яких дискусій такого характеру на нашому ресурсі. Тому, попереджаємо, що спроби втягнути в ці процеси наш ресурс, будуть присікатися шляхом видалення коментарів такої спрямованості.

  ВідповістиВидалити