Звернення Федерації профспілок України у зв’язку з 30-ю річницею Чорнобильської трагедії

26 квітня 1986 року в одну мить змінилося звичайне життя мільйонів людей. Трагедія на Чорнобильській АЕС стала найпотужнішою техногенною катастрофою ХХ століття, коли «мирний атом» вирвався на волю, загрожуючи всьому людству.

У цей драматичний для нас день ми схиляємо голову перед мужністю тих простих людей, які усвідомлено йшли на смерть у мирний час заради майбутніх поколінь, врятувавши європейський континент від радіоактивного забруднення та мільйони людей від загибелі.

30 років, що минули, послабили гостроту перенесених страждань, але ми і досі відчуваємо негативні наслідки цієї катастрофи.

Згадуючи загиблих, які самовіддано захищали людей від атомного лиха, їх жертовність, ми не повинні забувати і про постраждалих громадян, які нині живуть серед нас і потребують допомоги. Сьогодні це майже 2 млн осіб, які зазнали руйнівних наслідків Чорнобильської катастрофи, серед яких – понад 108 тис. інвалідів та понад 418 тис. потерпілих дітей.

Незважаючи на важливість соціального захисту мільйонів постраждалих громадян, вжиті заходи Федерацією профспілок, яка активно стала на захист чорнобильців, останніми роками спостерігається тенденція до звуження соціальних гарантій потерпілих від Чорнобильської катастрофи. Унаслідок дискримінаційних владних рішень у 2015 році чорнобильці втратили право на значну частину своїх законних пільг і компенсацій.

Федерація профспілок України разом з громадськими організаціями чорнобильців рішуче виступили проти антисоціальної політики Уряду та парламенту, вдавшись до активних протестних дій під стінами Верховної Ради та Кабінету Міністрів України. За ініціативи ФПУ завдяки співпраці з окремими народними депутатами України до парламенту були внесені законопроекти щодо поновлення скасованих соціальних гарантій. Більшість профспілкових пропозицій були враховані у прийнятих законах, зокрема щодо поновлення доплат працюючим у зоні відчуження. Низка прийнятих парламентом змін потребує подолання вето Президента України.

Профспілки і надалі будуть боротися за права чорнобильців, вимагаючи на законодавчому рівні відновлення зупинених та скасованих пільг та гарантій, підвищення пенсійних виплат постраждалим від аварії на Чорнобильській АЕС, у т.ч. мінімальної пенсії по інвалідності.

2016 рік за Указом Президента України оголошено Роком вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС і пам'яті жертв Чорнобильської катастрофи.

У зв’язку з цим профспілки закликають Главу держави, парламент і Уряд:

– створити умови для належного соціального захисту осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;

– при внесенні змін до законів України не допускати звуження прав та гарантій, скорочення пільг і компенсацій постраждалим;

– вирішити проблемні питання чорнобильців у сфері пенсійного забезпечення;

– проводити послідовну державну політику на збереження здоров'я, забезпечення зайнятості цієї категорії осіб.

Федерація профспілок України звертається до членських організацій ФПУ, керівників підприємств і організацій, громадських організацій з проханням надати допомогу постраждалим унаслідок Чорнобильської трагедії у вирішенні соціально-побутових, житлових, медичних питань, сприяти їхньому працевлаштуванню.

Пам'ять про Чорнобиль закликає всіх нас до солідарних дій на підтримку постраждалих унаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.

Немає коментарів:

Дописати коментар