Зупинити геноцид чорнобильців


20 серпня на площі біля Полтавської обласної державної адміністрації зібралися близько двох десятків людей. Це ті, хто постраждав від наслідків ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС. Полтавці таким чином приєдналися до всеукраїнської безстрокової акції протесту, яка відбувається під гаслом «Зупинити геноцид чорнобильців». Про це повідомляє сайт http://kolo.poltava.ua.

– Останнім часом владою завдано нищівного удару по системі соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Зокрема, сумнозвісним Законом №76, ініційованим Кабінетом Міністрів України, позбавлено будь-якого захисту кілька сотень тисяч постраждалих, у тому числі дітей. Інваліди-ліквідатори не можуть придбати життєво необхідні ліки за свої жалюгідні пенсії. Більшість ліквідаторів страждають від цілої низки важких захворювань і змушені щоденно виборювати своє право на життя, – йдеться у зверненні.

 Серед основних вимог людей:

– Призначення пенсій інвалідам-чорнобильцям не нижче, ніж 10, 8 і 6 прожиткових мінімумів відповідно до І, ІІ та ІІІ груп інвалідності.

– Посилення захисту вдів учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи, а також їхніх дітей.

– Відновлення бюджетної програми забезпечення житлом.

– Скасування 15-відсоткового податку із пенсій чорнобильців.

– Поліпшення системи забезпечення хворих необхідними ліками, а також належним лікування у медичних закладах.

Резолюцію, підписану учасниками всеукраїнських громадських чорнобильських організацій направлять Прем’єр-міністру Арсенію Яценюку.1 коментар:

  1. Смотрим нашу акцию на ТВ канале ПравдаТут:http://pravdatyt.com/news/276/CHornobilts_p_d_Kabm_nom_ogolosili_bezstrokovu_akts_yu_26870/

    ВідповістиВидалити