Відповідь Мінсоцполітики України на звернення ВГОІ "Союз Чорнобиль України" щодо посилення соціального захисту чорнобильців

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

Всеукраїнська громадська організація інвалідів „Союз Чорнобиль України"

Про розгляд звернення Всеукраїнської громадської організації інвалідів „Союз Чорнобиль України"

Департамент соціального захисту постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи розглянув звернення Всеукраїнської громадської організації інвалідів „Союз Чорнобиль України" щодо посилення соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, і в межах компетенції повідомляє.

Щодо пенсійного забезпечення

З 01.01.2015 року Законом України „Про внесення змін до деяких законів України та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" від 29.12.2014 № 76-УІІІ внесено зміни до Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"(далі - Закон), зокрема, до статті 54 Закону, якими передбачено, що умови, порядок призначення та мінімальні розміри пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи визначаються актами Кабінету Міністрів України з відповідних питань.

Порядок обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи затверджено постановою Кабінету Міністри України від 23.11.2011 № 1210 „Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Порядок визначає механізм обчислення пенсій по інвалідності, що настало внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсій у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи відповідно до статей 54 і 57 Закону, і також розміри пенсій, нижче яких не може виплачуватися пенсія по інвалідності внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1, тобто як для учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС так і потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Згідно із Законом України „Про Державний бюджет України на 2015 рік розміри мінімальних пенсійних виплат, які залежать від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 01.12.2015 будуть автоматичне збільшені у зв'язку зі зміною прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Щодо забезпечення житлом

Фінансування видатків для забезпечення житлом громадян пільгових категорій у 2014 році планувалося здійснювати в межах бюджетних призначень передбачених Мінсоцполітики за бюджетною програмою 2501100 „Забезпечення житлом інвалідів війни, воїнів-інтернаціоналістів, громадян, як постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, інвалідів по зору та слуху військовослужбовців, звільнених у запас або відставку, для відселення їх із закритих та віддалених від населених пунктів військових гарнізонів". Згідно із Законом України „Про внесення змін до Закону України „Про Державний бюджет України на 2014 рік" усі призначення за вказаною бюджетною програмою було знято.

Варто зазначити, що 01.08.2014 Мінсоцполітики надало Міністерство фінансів пропозиції щодо необхідності при підготовці проекту Закону України „Про Державний бюджет України на 2015 рік" врахувати потребу у видатках для забезпечення житлом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, що перебувають на квартирному обліку в органах місцевого самоврядування. Однак у державному бюджеті на 2015 рік кошти на вказану бюджетну програму не передбачені.

Відповідно до Закону України „Про Державний бюджет України на 2015 рік" заплановані видатки за бюджетною програмою КПКВК 3511090 "Державні капітальні видатки, що розподіляються Кабінетом Міністрів України" в сумі 1,1 млрд гривень. У зв'язку з цим Мінсоцполітики звернулося листом від 09.04.2015 до Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України з проханням врахувати у 2015 роцї кошти на придбання житла пільговим категоріям населення, зокрема громадян які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, що перебувають на квартирному обліку в органах місцевого самоврядування, під час розподілу державних капітальних видатків за вищезазначеною бюджетною програмою.

Разом з тим, Мінсоцполітики 10.07.2015 звернулося до обласних Київської державних адміністрацій з проханням підготувати звернення до Кабінету Міністрів України та Міністерства фінансів України про виділення капітальних видатків для забезпечення житлом пільгових категорій населення, в тому числі постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

У разі виділення капітальних видатків питання забезпечення житлом зазначеної категорії громадян буде розглянуто в установленому порядку.

Щодо санаторно-курортного лікування

Пріоритетом соціальної політики в Міністерстві є соціальна захищеність інвалідів внаслідок Чорнобильської катастрофи та дітей-інвалідів, інвалідність яких пов'язано з наслідками Чорнобильської катастрофи. У зв'язку з прийняттям вищезазначених змін  право  на щорічне  безплатне забезпечення  санаторно-

курортними путівками або путівками на відпочинок мають особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесені до категорії 1, та діти-інваліди, інвалідність яких пов'язана з наслідками Чорнобильської катастрофи.

Щодо медико-санітарного забезпечення

На реалізацію основних завдань за бюджетною програмою „Комплексне медико-санітарне забезпечення та лікування онкологічних захворювань із застосуванням високовартісних медичних технологій громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" у Державному бюджеті України на 2015 рік передбачено кошти в обсязі 60,3 млн грн, що на 30 % більше, ніж у 2014 році.

Щодо створення Національного організаційного комітету з відзначення 30-х роковин Чорнобильської трагедії

Відповідно до доручення Прем'єр-міністра України А. Яценюка до постанови Верховної Ради України від 22.04.2015 № 348 - VIII „Про Рекомендації парламентських слухань на тему: „Про зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС, об'єкт „Укриття" та перспективи розвитку зони відчуження" Міністерству екології та природних ресурсів України доручено розробити та затвердити план заходів до 30-х роковин Чорнобильської катастрофи.

Водночас повідомляємо, що 22.07.2015 у Мінсоцполітики відбулось засідання робочої групи, за участі всеукраїнських та обласних громадських організацій та Пенсійного фонду України, на якому розглянуті питання пенсійного забезпечення та соціального захисту осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Зокрема, були обговорені питання внесення змін до постанови Кабінету Міністрі України від 23.11.2011 № 1210 „Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в частині підвищення розмірів мінімальної пенсійної виплати.

Заступник Міністра -
керівник апарату                                                                          В. Іванкевич

Немає коментарів:

Дописати коментар