Ліквідатори аварії на ЧАЕС виступили проти беззаконня влади

20 серпня близько ста активістів вийшли на протест під Кабміном. Ветерани Чорнобиля виступили проти недбалості посадовців та невиконання обіцянок. Про безправ’я уряду та майбутні протести ексклюзивно для інформаційного бюро “Правий” розповів організатор акції Павло Шевчук.

Заступник голови Всеукраїнського об’єднання ветеранів Чорнобиля Павло Шевчук розповів, що уряд не дотримується чинного законодавства і постійно своїми новими законами порушує права ліквідаторів.

    “Ми протестуємо проти беззаконня і порушень влади. Бо як інакше нам вижити?”- пояснює Павло Шевчук.

За словами організатора акції протесту, влада допустила декілька грубих порушень. По-перше, новий Закон №76 (“Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” – ред.) урізає права ветеранів. Чорнобильський закон, прийнятий в 1996 році, гарантував інвалідам ІІІ групи пенсію в розмірі шести мінімальних пенсій, інвалідам ІІ групи – вісім мінімальних пенсій, інвалідам І групи – десять. Зараз розмір пенсії буде залежати від заробітної плати. Уявімо собі пенсію солдатика-ліквідатора, який отримував 12 рублів. Мізерна сума, якої навіть на ліки не вистачить. По-друге, закон був підписаний Президентом раніше, ніж його прийняла Верховна Рада. Це вже є свідченням неправомірності.

Заступник голови Всеукраїнського об’єднання ветеранів з незадоволенням висловився на адресу прем’єр-міністра Яценюка та його команди. Павло Шевчук стверджує, що офіційні представники ніяк не реагують на протести та вимоги ветеранів. Більш того, він впевнений, що прем’єр та інші уповноважені особи просто тікають геть, коли бачать чорнобильця.

    “Вперше я побачив депутатів з команди Яценюка, яких ми назвали “Партія війни”. Коли кажеш їм, що ти інвалід Чорнобиля, вони відповідають: “Нам нема про що говорити, грошей немає”, – прокоментував організатор акції.

Активісти планували влаштувати безстроковий протест 20 серпня, але перенесли дату на 1 вересня 2015 року. Вони пояснили, що не хочуть псувати враження від Києва на День Незалежності. Але вже з наступного місяця готові “оселитися” в наметах під Парламентом. Підтримати ветеранів Чорнобиля обіцяли також військові АТО та представники профспілок.

Немає коментарів:

Дописати коментар