Санаторій - хоспіс-концтабір "Нафтуся - Прикарпаття"

Враження з с.Модричі, Дрогобицького р-ну Львівської області (2015р.)

Якщо ви попалися на гачок працівників департаменту соцполітики м.Івано-Франківська та інших областей, які вам запропонували гарантовану вам же Законом пільгову путівку, то мені Вас по-людськи дуже шкода. 

На жаль, в тривожний для нас час (війна на Сході, розгул бандитизму, масовий аферизм і відкрите знущання владних "мужів" над народом) знаходяться немало покидьків, які теж не погребують шансом на вас заробити і заодно по-скотськи познущатися та позловтішатися з вашої біди. Особливо часто це відстежується в соціальній сфері, пов'язаній з оздоровленням пільгових категорій в санаторіях. Так це трапилося і цього 2015 року, коли "соцсобез" вирішив потішити нас путівкою в чудо-санаторій, де є вся лікувальна і відпочинкова база, яка не поступається "Феофанії", та ще й за ціною путівки всього 3200 грн. на 18 днів. І люди в надії на краще погодились і.... "лоханунись".

Добратися до "санаторія"(як його по документах іменують) склало певні труднощі, оскільки він розташований в 7 км від Трускавця в глухому лісі, повному змій і комарів, як в Юрському періоді, і дорога - грунтівка, в переході на асфальт, з ямами, що "Нігерію видно з другого боку планети...". Правда, на путівці люб'язно вказано, що курсує в дні заїзду автобус, який чемно чекає вас на вокзалі в певну годину і привозить на місце тривалої вашої екзекуції. Але міфічний автобус  вже не так часто їздить з різних на те причин.

По приїзді в так званий санаторій ви отримуєте шок і панічну атаку від навколишніх краєвидів, самого санаторію і облич тих людей, котрі там не перший день. З Валідолом під язиком (бажано) ви спробуєте зареєструватись та поселитися в "апартаменти". Це у вас займе 3-5 годин очікування в чергах. Спершу до пана директора Фартушка Б.І. (чоловік невеликого росту з хитрими карими очима, які бігають немов у кишенькового злодія і животом, при огляді якого лікарі б констатували 9-тий місяць вагітності і відхід вод). До нього в основному йдуть всі, бо в черзі дізнаються, що з ним треба "рішати" про поділ путівки і про не дуже страшний номер. Вже потім ви сидітимете в черзі до реєстратури, де вас буде очікувати стара, хамувата і хвора на шизофренію пані Ольга, яка витерши зранку гімняки з калош та залишивши в сусідньому селі своє господарство, переодягалась тут "у чисте" і вже ретельно порається на більш важливішій роботі. Сама ж реєстрація займе до години часу. Словесний пронос і уяви хворої фантазії цієї жінки бальзаківського віку, можуть загнати вас в ступор, або спровокувати вас на фізичний вплив. Але не піддавайтесь!!! Переживши неймовірний стрес і втому від дороги, вже маючи санаторно-куротну книжку, талон на харчування і ключі від номера, ви захочете відпочити. Дорогою до корпусу першого, чи другого, ви будете спостерігати зовнійній вигляд корпусів і інших споруд, які нагадують "бомжатник", а загальна картина схожа на "Заксенхаузен" або на "Соловки". По території також будете споглядати п'яних "в дугу", лежачих на лавках пенсіонерів (тому, що молоді в кошмарі тікають звідти) і стадо бездомних агресивних шанусів (собак), кількістю в 10-15 особин, які регулярно тероризують мешканців санаторію.


Зайшовши в номер, ви будете глибоко вражені від "вишуканого" ремонту, інтер'єру та його облаштування. Різка головна біль, підвищення артеріального тиску та печіння в серці-є нормальною реакцією. Бо в нормальної людини, при виді такого убогого та засраного місця проживання, виникає непереборне бажання розірвати на шмаття того, хто туди вас направив і поселив. Облупані стіни, голі дроти електромереж, роздовбані вікна і двері будуть тішити ваше втомлене око цілих 18 днів. А ввечері і вночі ви чудово спатимете під крики п'яних в дупу пенсіонерів, їхніх, на всю гучність включених, телевізорів, виття на місяць зграї шанусів і іншого лайна. "Виспані" ви рано спробуєте "помитися" і йти в столову. Помитись, як людині, вам не дадуть, бо воду холодну і гарячу дають тільки по 30 хв. в інтервалі 2-3 години. Ні чай зробити, ані зуби почистити, ані помитися. Потім відмикають і електрику, десь на півдня, або і на добу.Після вражень в номері ви зустрінетесь з прибиральницею без зубів і виглядом так, ніби вона "мотала строк". Холодильник один на поверсі, і то там тримати продукти довго не рекомендується, бо їх "тирять" на "закусон" алкоголіки. Телевізор в номері є і показує аж 7 каналів. Обісцяний килимок і тюремні меблі створять вам "затишну атмосферу". При поході в столову не забудьте випити антибіотик широкого спектру дії (Лінкоміцин,  тощо.), щоб запобігти прецеденту в перспективі затяжному профузному проносу і зневоднення. Порції їжі схожі на ті, якими годують бомжів у благодійних столовах Карітасу, і то там краще. Якість відповідно така ж. Приступи нудоти від запаху прілої сечі і калових мас, які виділяються від немитих людей при жарі в +32 градуси і нудототворний запах з "надрів кухні" можна купірувати Церукалом (1 табл.,2 р. в/д), або ж прищіпкою на ніс. Звісно перед прийомом їжі, вам припишуть прийом чудо-води "Нафтуся", яка привозиться раз в тиждень з невідомих "таємних копалень". В "забацаному" бюветі ви зможете спробувати ту воду в рекомендовані вам кількості.
А вечором ви зможете потрапити на дискотеку в приміщенні столової, де енергійно танцюють відпочиваючі з вадами опорно-рухового апарату, діти привезені ними, різні "тривожні дами" і пенсіонери з явними ознаками тяжкого алкогольного сп'яніння. 


Є ще на території і магазин, де ціни втричі вищі, а асортимент, як в ларьку. Хто має кошти і транспорт, той тікає на цілий день в Трускавець. Там картина в порівнянні з попередніми роками також плачевна. Вулиці пусті, людей нема, туристів теж. Враження таке, що там епідемія Ебола. Нікчемний вигляд санаторіїв, які закриті і розвалюються по цеглі, ще більше шокує. Загалом ситуація важка, особливо в Нафтусі-Прикарпаття. Світло і воду не подають, тож люди ходять справляти фізіологічні потреби в навколишній ліс, а вечором це роблять вже прямо під корпусами. Вранці можна спостерігати сталактити різного ступеня дозрівання і хмари гнойових мух. В лісі не можливо знаходитись через комарів розміром з горобця, і йти тим більше, бо всюди гори екскрементів залишених щасливими відпочивальниками.

Щоб не зійти з розуму, люди намагаються їздити на екскурсії, які по своїй ціні відлякують навіть найнеадекватніших. Відходити з посттравматичного шоку доведеться довго.

Щодо лікування і різнобічного обстеження, можна сказати, що воно відсутнє в апріорі. Бальнеологія (ванни) не можлива без води. Окрім того, аж 2 ванни на весь заклад потрудилися запустити. Ванни з мерзенним запахом та жовті від нальоту сечового каменю. Гарантовано в них можна підчепити венеричну хворобу. Бо після прийому таких ванн, довелося нам спостерігати через день за людьми, які дивно і довго чухали свою стидобу.


В більшості сам контингент відпочивальників, відверто кажучи, "стрьомний", як і адміністрація та персонал закладу.
  

Roman Turchyn

Довідково про Санаторий "Нафтуся Прикарпаття"

3 коментарі:

 1. Такі санаторії по всій Україні. Просто тупо відмивають гроші з бюджету.

  ВідповістиВидалити
 2. Ніколи не писала відгуків, оскільки скільки людей – стільки думок, але публікація про санаторій «Нафтуся прикарпаття» на яку я випадково натрапила змусила мене написати декілька слів про даний санаторій. Ну, насамперед, складається враження, що це замовна стаття, комусь дуже не подобається, що санаторій працює і приймає відпочивальників. Дане підтверджуються фотографіями, особливо самі останні (підписані як «В більшості сам контингент відпочивальників, відверто кажучи, "стрьомний", як і адміністрація та персонал закладу»).
  Я відпочивала в той самий період, що відпочивав автор цієї статті, і правдиво можу сказати, що звичайно, санаторій не 5 зірок, є як плюси так і мінуси, але те що описано в відгуку, я не бачила. Переважно там відпочивали люди літнього віку, а не те страхіття, які сфотографовані автором даної статті. Більше скажу, я вже 7 раз відпочиваю в даному санаторію, мене все там влаштовує – лікування, проживання і харчування. Але найбільше задоволення я отримую від природи, від повітря, я там відпочиваю від всього. В минулому році дуже гарно відремонтували клуб, там проводять концерти, дискотеки, та території санаторію є футбольне поле, і для діток є розваги. І ще одна особливість санаторію – це місце розташування – з одного боку ліс, з другого боку – озера, де можна рибку можна половити. Ну це що стосується розваг. Стосовно лікування можу відмітити, що так медичні прилади застрілі, однак, в лікувальному корпусі порядок, чистенько, медсестри дуже уважні.
  Також є дві їдальні, одна – на першому поверсі ( ми там харчувалась, великі спасибі дівчаткам, які зраненька приїжджали на роботу, щоб все було свіженьким і смачненьким), друга – на другому поверсі.
  Хочу відмітити, що даний санаторій підходить для літніх людей, для сімейних пар з маленькими дітками, і для тих хто хоче від всього відпочити і підлікуватись.

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Відпочивала в санаторії "Нафтуся Прикарпаття" в жовтні 2015 року, повністю згодна з Лесею, стаття явно замовна, останні фото здерті десь в інтернет-просторі і до санаторію не мають ніякого відношення. Відпочинком я залишилась дуже задоволена. Це був кращий санаторій з тих, в яких мені довелося побувати по соцпутівках. Смачне і різноманітне харчування, яке нахвалювали усі відпочиваючі. Ванни мали нормальний вигляд, набагато кращий ніж на фото вище. Персонал був дружелюбним, ніхто в ліс замість туалета не ходив, ніяких бродячих собак. Кожного дня можно було поїхати на прогулянку в Трускавець, в якому ніяка Ебола. нікого не викосила, людей там багато. На деякі недоліки, як то тріщини на стелі, метрів 300 нерівної дороги (далі кілометрів три ідеальної дороги від бази Вернигора і до траси, і по трасі), вода в номерах згідно графіку можно не звертати уваги, відпочивати і лікуватись спокійно. Тим більше, якщо путівку вам видали соцслужби і ви за неї не заплатили ні копійки.

   Видалити