Як наживаються на інвалідах

Про те, як наживаються у Києві на ліках пільговиків пише  газета "Резонанс Києва". Дійсно, нині варта уваги тема пільгових ліків. Згідно з законодавством отримувати медикаменти безкоштовно або зі знижкою мають право інваліди, пенсіонери, ветерани війни, чорнобильці та ще декілька груп населення. Зараз цих осіб забезпечує пільговими препаратами комунальне підприємство «Фармація», яке вкотре виграє відповідний тендер від Міністерства охорони здоров’я. Але з їхнім приходом зміни відбулися не лише на паперах, а й у житті пільговиків.

Інвалід-чорнобилець I групи Олена Борисівна Нужна розповіла кореспондентам «Резонансу Києва» про те, який стан справ із забезпеченням ліками пільговиків.

– Ліки для пільговиків стали набагато дорожчими у всіх аптеках. Але коли ціна на ліки в комунальній аптеці (яка виграла тендер) більша від встановленої ціни комерційних аптек– це змушує замислитися. Адже різниця сягає близько ста гривень (!).Хоча я і отримую деякі ліки безкоштовно, мені цікавий сам принцип ціноутворення комунального підприємства «Фармація» – говорить пенсіонерка.

Ми вирішили перевірити цю інформації і навідалися в аптеку №59 за адресою вул. Маяковського,47, що відноситься до КП «Фармація». І дізналися ціни на два медичні препарати: антибіотик «Авелокс» коштує 583 грн, а «Нормовен» – 224 грн. Потім ми пішли до приватної аптеки «36.6», щоб порівняти вартість цих препаратів: «Авелокс» – 509 грн, а «Нормовен» – 180 грн.

Арифметика вражає: перший лікарський засіб має різницю у 74 грн, а інший – 44 грн.
Виникають питання:

– Чому Комунальне підприємство «Фармація», яка звільнена від орендної плати за приміщення згідно законодавства завищує ціни на ліки?

– За яких умов Комунальне підприємство «Фармація» виграло тендер на постачання ліків пільговикам,якщо в комерційних аптеках ціни порядком нижчі?

Це нераціональне використання коштів місцевого бюджету, який поповнюється за рахунок грошей киян, з кожної зарплати та інших стягнень!

Хоч і ціни на ліки в цьому підприємстві значно вищі ніж в інших аптечних пунктах, та воно виявляється ледве виживало. Адже минулого року через збиткову діяльність був звільнений генеральний директор «Фармації» Олег Клімов. Тоді столична влада звинуватила Департамент фінансів КМДА в бездіяльності і відсутності контролю над роботою підприємства. Комунальному підприємстві було майже 5,5 млн грн непокритих збитків, – повідомляли в мерії.

Нині проблема залишилася актуальною, оскільки пільговики не отримують необхідних ліків через завчасне спустошення пільгового бюджету Департамент фінансів КМДА зобов’язаний провести перевірку «Фармації» якнайшвидше, після чого оприлюднити результати. Тоді кожен зможе побачити реальну картину пільгового забезпечення населення.

Стосовно завищених цін ми відправили запит із запитаннями до нового генерального директора «Фармації» Руслана Світлого.

Запитали:Чому ціни на ліки в аптечних пунктах комунального підприємства «Фармація» значно вищі за ціни в приватних аптеках?Як їх встановлюють та чим вони обґрунтовані?

Чи дотримується підприємство правил постанови від 17 серпня 1998 р. N 1303, де йдеться про максимальний відсоток націнки на лікарські засоби, який складає 25%?

Наразі цей документ підлягає опрацюванню, тому відповідь ви зможете дізнатися в наступному випуску газети «Резонанс Києва».

1 коментар:

  1. ВІКТОР ПОЗНІК6 черв. 2015 р., 13:01:00

    ПО ВСІХ АПТЕКАХ ЦІНИ ЗА ОСТАННІЙ РІК ВИРОСЛИ НА 500-1000%.А ЦЕ ВСЕ ДЕПУТАТСЬКІ ТА ПАРТІЙНІ ФІРМИ.ЩО ЖОРСТОКО НАЖИВАЮТЬСЯ НА ЛЮДСЬКІЙ БІДІ.ТОМУ НА ВИБОРАХ ІГНОРУВАТИ ВСІ ПАРТІЇ І ВСІ СЕКТИ.ВСІХ ДЕПУТАТІВ.МАЄМО ТРОХИ МОЛОДЬ БЕЗПАРТІЙНУ.АЛЕ З ОСВІТОЮ ВИБИРАТИ-НЕ КОРОЛЕВСЬКО-ДЕНИСОВО.РОЗЕНКО-ЛЯШКО-ЮЛЬКИ.....

    ВідповістиВидалити