Під соціальним захистом чорнобильців закладається корупційна складова

Під соціальним захистом чорнобильців закладається корупційна складова. Про це заявив народний депутат України з фракції «Блок Петра Порошенка» Олег Барна після засідання Комітету з питань запобігання та протидії корупції.

За словами народного депутата, проект Закону про внесення змін до Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” щодо посилення соціального захисту деяких категорій постраждалих громадян (реєстр. № 1337, суб’єкт права законодавчої ініціативи – народні депутати України Королевська Н.Ю., Солод Ю.В. та інші) містить корупційні фактори і не відповідає вимогам антикорупційного законодавства.

«Запропоновані зміни створюють підстави для альтернативного застосування норм закону, створюючи тим самим умови для здійснення корупційних дій і виникнення корупційних  відносин», – сказав Барна.

Щодо пільг чиновників четвертої зони і надання їм відповідної компенсації за лікування і харчування, нардеп вважає, що на час проведення АТО та економічних проблем в країні, не повинні витрачатися компенсації людям, які не використали путівки на оздоровлення.

«Держава не така багата, щоб займатися марнотратством. Не можна отримувати компенсацію людям, які не використали путівки на оздоровлення, в тому числі дітей на харчування в дошкільних закладах. Або людина лікується, або не лікується. Також дуже багато питань по інших аспектах. Зокрема,  по наданню статусу потерпілого в 4 зоні посиленого контролю, оскільки є великий корупційний ризик. В тому числі є люди, які не отримали статус, а дійсно постраждали від радіації, і, навпаки,  є окремі категорії  громадян, яким вдалось цей статус «пропихнути». Тут  не тільки економічне питання, а  й питання соціальної несправедливості. Нам потрібно вчитися ефективно розподіляти кошти, бо результат від тих заходів показав свою малоефективність», – підкреслив  Олег Барна.

ДЖЕРЕЛО

1 коментар:

  1. Полный КАЛАМБУР!
    Пиарятся один перед другим!

    ВідповістиВидалити