Експерти розказали, скільки мають заробляти українці, щоб платити за новими тарифами

Газ і  електроенергія  продовжують  дорожчати. Тарифи ростуть, зарплати – ні. 

Газ для мешканців багатоповерхівок здорожчає в шість разів. З 1 квітня в Україні зросте мінімальний тариф на газ для населення. У 3,3 раза – до 3 грн. 60 копійок за 1 кубометр, якщо обсяг споживання до 200 кубів на місяць в опалювальний сезон з 1 жовтня по 30 квітня.

Якщо ж понад 200 кубів – вартість палива зросте у 4 рази – до 7 грн. 18 копійок. А газ, який використовують мешканці багатоквартирних будинків для приготування їжі, здорожчає у шість разів. Відповідне рішення напередодні ухвалили в Нацкомісії з регулювання енергетики та комунальних послуг.

Проте експерти налаштовані песимістично, кажуть, через здорожчання зменшаться платежі. Бо середня зарплата по країні – 3,5 тисячі гривень. А плата за тепло, наприклад, в двокімнатній квартирі зросте з нинішніх п’ятиста гривень до півтори тисячі. Тож для багатьох буде вибір – між сумлінною оплатою та їжею. І навіть субсидії, які уряд заклав у бюджет, не врятують. Бо 25 мільярдів, заплановані лише для трьох мільйонів домогосподарств, а насправді – їх потребуватиме набагато більше.

“Проблема не в тому, що тарифи намагаються привести до якогось економічно обґрунтованого рівня, проблема в тому, що відповідно до тарифів не намагаються привести у відповідність доходи українського населення. При такому рівні тарифів, який запланував уряд, середня зарплата по Україні має становити 15-18. тис гривень”, – сказав директор енергетичних програм Центру світової економіки і міжнародних відносин НАНУ Валентин Землянський.

За матеріалами інтернет-видань

Немає коментарів:

Дописати коментар