Семінар - нарада про пенсійне забезпечення чорнобильців

Семінар-нараду спільно з районною громадською організацією “Союз Чорнобиль” проведено в управлінні Пенсійного фонду України в Сватівському районі.

У зв'язку із неодноразовими зверненнями учасників ліквідації аварії на ЧАЕС було обговорено питання щодо стану реалізації постанови Кабінету Міністрів України від 03 вересня 2014 року № 440 “Про затвердження Порядку погашення заборгованості за рішеннями суду, виконання яких гарантується державою”.

На нараду було запрошено голову районної громадської організації “Союз Чорнобиль” О.Шаповалова, заступника голови районної організації “Союз Чорнобиль” І.Сєліна, а також самих учасників ліквідації аварії на ЧАЕС.

Заступник начальника головного управління Оксана Глущенко надала детальні роз'яснення про стан пенсійного забезпечення учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, які проживають на Сватівщині. На 1 січня ц.р. на обліку перебувало 159 осіб, які мають статус постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, з них мають статус учасників ліквідації аварії у 1986-1990 роках – 36 осіб. Ліквідаторів аварії на ЧАЕС 1 категорії, станом на 1 січня, перебувало на обліку 70 осіб, середній розмір їхніх пенсій становив 5416,14 грн.

За участі спеціалістів Пенсійного фонду України Комісіями по підтвердженню заробітної плати в зоні відчуження жодної довідки не видавалось, отже не проводились перерахунки пенсій.

Завідувач юридичного сектора О.Купілов детально висвітлив основні положення Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, постанов Кабінету Міністрів України щодо визначення порядку та розмірів пенсійних виплат інвалідів-ліквідаторів.

Ліквідатори та представники районної громадської організації «Союз Чорнобиль» отримали на семінарі повні та обґрунтовані відповіді на всі поставлені питання.

1 коментар:

  1. Вот и мы получали такую пенсию, а когда тигибко с азаровым забрали стали получать минималку. Сейчас инвалид Чернобыля получает 2135грн.

    ВідповістиВидалити