Парубій: якби суспільство знало, яких реформ хоче Захід, не всі були б у захваті

Перед українською владою стоїть необхідність проведення непопулярних реформ, які можуть викликати соціальний вибух.

Про це перший віце-спікер Верховної Ради, екс-секретар Ради нацбезпеки і оборони Андрій Парубій розповів в інтерв'ю "Обозревателю".

"Коли наші люди кажуть: потрібні реформи, і коли європейці кажуть: потрібні реформи, - насправді вони не про одне й те ж говорять. Європейці хочуть, щоб ми підняли ціну на газ для населення, підняли ціну на комунальні послуги, познімали всі наявні пільги - і в цьому вони бачать суть реформ. Якщо б суспільство знало, про що йде мова, я думаю, не всі б були в захваті ", - підкреслив Парубій.

"До чого це врешті-решт призводить, і в чому полягає ще одна ключова проблема? Ми ж розуміємо, що навіть у стабільній державі непопулярні кроки робити непросто. А держава, яка веде війну, і де величезна імперія Путіна вкладає колосальні кошти для розбалансування країни - взагалі піддається дуже високим ризикам. Ось ми опрацьовуємо питання про зняття пільг різним категоріям - і розуміємо, що якщо сьогодні ці пільги ми зріжемо, завтра люди будуть стояти під Верховною Радою. І будуть стояти не кілька десятків, а кілька тисяч ", - зазначив перший віце-спікер.

"А враховуючи, яке може бути зовнішнє підсилення цього імпульсу, яку дестабілізацію це може викликати - ми до кінця не вирахуємо, чим це відіб'ється. А коли таких категорій різнопланових є 7 чи 8 - це стає дуже зручним підгрунттям для того, щоб дестабілізацію запустити повним ходом. Коли реально з'являється величезна кількість незадоволених людей. І тому ми, навіть коли зараз в бюджеті скасовували пільги тим же чорнобильцям, - ми для 1 категорії, які брали безпосередню участь у ліквідації взагалі нічого не скасували. Для 2 і 3 - дещо скасували ", - повідомив Парубій.

"Але треба враховувати і той факт, що навіть для стабільної держави це було б болючим моментом. Для держави, яка у війні, і в яку, наголошую, агресор вкладає величезні кошти для розбалансування - йти на такі категоричні кроки, як того часто вимагає МВФ - дуже складно. Тому що ми отримаємо соціальний вибух. Внутрішній соціальний протест, який накладеться на дуже важкий стан у державі. І тому і ВР, і уряду доводиться цей баланс витримувати. Для того, щоб, проводячи реформи, не допустити соціальних вибухів, щоб не допустити громадських протистоянь ", - резюмував він.

1 коментар:

  1. чому суспільство не в захваті- зрозуміло! а заступник голови ВР в захваті?

    ВідповістиВидалити