Охтирські чорнобильці відстоюють свої права

«Листи щастя» отримали учасники ліквідації аварії на ЧАЕС, в яких управління соціального захисту просить їх вибрати, якими пільгами вони будуть користуватися.

Справа в тому, що деякі з чорнобильців мають статус і учасника ліквідації аварії, і інваліда війни. Відповідно, користувались і обома пільгами. Відтепер, їм треба обрати пільгами якого статусу будуть користуватися. Щоб зрозуміти, чи є правові підстави для таких повідомлень і що очікує їх у майбутньому, в міській раді було проведено консультативні збори. Крім чорнобильців на зустріч завітали міський голова, представники управління соціального захисту, пенсійного фонду, відділу охорони здоров’я, управління експлуатації газового господарства.

Іван Жила обурювався:

- Якщо людина виконувала свій військовий обов’язок під час ліквідації аварії на ЧАЕС, має статус інваліда війни і учасника ліквідації, отримала право на пільги, то чому вона має обирати одну з них? Юридичного механізму ніякого немає. Порушується Конституція України. Чому така ситуація тільки в Сумській області?

Як повідомила начальник управління соціального захисту населення Катерина Сідельник, на сьогоднішній день в управлінні на обліку знаходиться постраждалих від аварії на ЧАЕС 594 особи, з них 128 осіб першої категорії, з яких 88 чоловік мають статус також інваліда війни. Серед пільг, якими користуються названі особи, за сплату житлово-комунальних послуг чорнобильці мають 50% знижку, а ветерани війни – 100%, також ветеранам виплачується одноразова грошова допомога до 9 травня, а чорнобильцям виплачується допомога на продукти харчування, також учасникам ЧАЕС передбачені путівки та додаткова відпустка у 14 днів.

Міський голова Ігор Алєксєєв зазначив: «Відверто кажучи, я не зрозумів. Якщо немає механізму, за яким визначаються ці пільги, то чому ми поспішаємо?»

На це Катерина Олександрівна відповіла, що їхнє завдання проінформувати населення.

- Тоді я не розумію фразу з цього «листа щастя»: «В разі ненадання вами відповідної заяви, буду змушена з 1.01. 2015-го призупинити надання вам пільг і субсидій». Давайте оформимо зібрання протоколом і направимо запити Кабінету Міністрів України та Департаменту соціального захисту населення в Сумській області, до народного депутата Бухарєва і до отримання роз’яснень призупинимо будь-яку роботу.

Представник пенсійного фонду Галина Кривенцова запевнила, що вибір однієї з пільг не вплине на розмір пенсій. «Ви маєте право обирати пенсію, яка вам найбільше підходить. Хоч кожного місяця переписуйте заяви».

Таким чином, поки що не зрозуміло, як управлінню соцзахисту нараховувати пільги, і чи варто чорнобильцям писати відмову від них. Будемо чекати офіційні роз’яснення.
Істина нова

Немає коментарів:

Дописати коментар