Прохання про допомогу

Доброго дня!

Прошу Вашої допомоги у вирішенні мого питання.

Після смерті чоловіка у 2013 році мною був отриманий експертний висновок Центральної міжвідомчої експертної комісії (Пуща-Водиця) щодо причинного зв"язку смерті з захворюванням, пов"язаним з виконанням службових обов"язків при ліквідації аварії на ЧАЕС. Для його отримання мною була зібрана ціла силенна довідок.

За життя він отримав постанову ВЛК МВС України, експертний висновок Центральної міжвідомчої експертної комісії, виписку з огляду МСЕК, довідку Київської обласної МСЕК про інвалідність та що захворювання пов"язане з ліквідацією аварії на ЧАЕС.

На даний час я звернулася до Управління ПФУ за призначенням дострокової пенсії за віком. В Порядку подання та оформлення документів на призначення цього виду пенсії та якої по літерам дотримуються працівники ПФУ є вимога-  надання висновку МСЕК щодо причинного зв'язку смерті особи з пораненням, контузією, каліцтвом, одержаними під час виконання обов'язків військової служби (службових обов'язків), або захворюванням, пов'язаним з перебуванням на фронті, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи чи виконанням інтернаціонального обов'язку (під час призначення пенсії згідно із абзацом шостим пункту третього Прикінцевих положень Закону про пенсійне забезпечення) . Я з ними спорю, обшукала весь Інтернет і в Законі про експертизу чітко вказано, що висновок, що отриманий мною вірний і не може бути іншим. В Управлінні ПФУ мені написали листа-направлення до Київської обласної МСЕК, де чоловік отримував групу.  З телефонної розмови до МСЕК (в зв"язку з святами, ще не їздила туди) я зрозуміла, що висновок не нададуть, не входить до їх обов"язків.

Чому в цьому ж Положенні щодо призначення пенсій, при оформленні пенсії по втраті годувальника стоїть-надання експертного висновку. А по суті, причина смерті в обох випадках може бути одна. Який телепень писав це Положення?

Допоможіть. Що мені робити? Час іде, боюся змін до пенсійного законодавства, боюся, що знову збирати довідки, з яких у мене вже половини немає. Всі документи зібрані, крім цього висновку.  Де шукати МСЕК, що надасть висновок?

Завчасно вдячна Вам за відповідь

Людмила Щ. м. м.Переяслав-Хмельницький


ВІД РЕДАКЦІЇ: Шановна пані Людмило! На жаль, порушене Вами питання має проблемний характер у його вирішенні. Причиною цього слугує в першу чергу недолугість різноманітних положень і інструкцій, які видумані людьми далекими від реалій і потреб простих громадян. Ми направили Ваше звернення до керівників всеукраїнських громадських чорнобильських організацій з надієюна те, що вони Вам зарадять у вирішенні Вашої проблеми. Зрештою, Ви й самі особисто можете звернутися в Міністерство соціальної політики. Також покладаємо надію, що і наші читачі, які зіштовхувались з подібною ситуацією, можуть надати свої поради і консультації.

2 коментарі:

  1. Да,вам теперь нужно дождаться вівода киевской МСЕК, очевидно на ул.Ломоносова(Киев) послали документі ВАШИ. ТОлько справка с МСЕК (ул.Ломоносова) позволит вам получить удостоверение вдовы и сражаться с ПФ для пенсии. Но ул.Ломоносова тоже мастер справки требовать.Они там много потребуют+ оригинал справки о связи инв. с работами на ЧАЕС.

    ВідповістиВидалити
  2. обращения во все фонды -бесполезны для решения конкретного вопроса этой вдовы. САмаый верный способ-пройти круги и все справки бюрократам предоставить...А на держуровне Тут нужно законодастельство править, что все инвалиды ЧАЕС имеют как оприорий смерть тоже от ЧАЕС. Такое обещалось чернобыльцам во время Майдана. Увы, забылось уже.

    ВідповістиВидалити