Чорнобильські пенсії: у розмірі, визначеному КМУ

Чорнобильцям 1 — 4 категорій щомісячну додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров’ю, призначатимуть у порядку та розмірах, встановлених КМУ. Відповідні поправки внесли до ст.ст. 50 та 51 Закону України  «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.91 р. № 796-ХІІ (далі — Закон про соцзахист чорнобильців). Тож зазначений  Закон  більше не передбачає встановлення таких пенсій у % від прожиткового мінімуму.

Також прописали, що  Кабмін встановлює й щомісячну компенсацію у разі втрати годувальника (на кожного утриманця — непрацездатного члена сім’ї) — ст. 52 Закону про соцзахист чорнобильців. Причому додаткова пенсія за шкоду здоров’ю та щомісячна компенсація сім’ям за втрату годувальника з урахуванням інших доходів не можуть перевищувати 10 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність (ст. 53 Закону про соцзахист чорнобильців).

На врегулювання актами КМУ віддано також призначення і мінімальні розміри пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, та пенсії у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи. При цьому передбачили, що такі  пенсії за бажанням громадянина можуть призначати із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків. Але в усіх випадках розмір середньомісячної заробітної плати для обчислення пенсії за роботу у зоні відчуження у 1986-1990 роках не може перевищувати 3,0 тис. карбованців (ст. 54 Закону про соцзахист чорнобильців).

Закон України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих
актів України» від 28.12.14 р. № 76-VIII (набув чинності 01.01.15 р.
крім п. 42 р. I, який набирає чинності з 25.04.15 р.)

2 коментарі: